| anonim_4396 a întrebat:

In ultimul timp pun doar intrebari legate de prietenie, pentru ca nu ma descurc chiar bine la acest capitol.Chiar azi cea mai buna prietena mi-a zis ca noi putem fi doar simple prietene, si ca vrea asta pentru ca ma considera mai copilaroasa.Ea este obsedata de filme si imi spune mereu cate unul.Eu nu ma uit pentru ca am alte chestii de fac( dar marea majoritate ma uit).Si din aceasta cauza nu mai vrea sa fim cele mai bune prietene.Mi-a spus si inca un motiv, acela ca nu ma uit la NICKELODION (pana acum am trait in conditii mai grele si nu am putut avea acest canal).Eu ca proasta pana si lantisor cu BFF i-am dat.Nustiu, tin mult la prietenia noastra dar ea gaseste problema doar in mine(apropo in ultimul timp spune ca o enervez, dar eu nu vreau decat sa vorbesc cu ea).Nu stiu ce sa mai fac, vreau sa se aranjeze totul, imi dati sfaturi de cum as putea sa procedez in cazul acesta? P.S.(FUNDa)

1 răspuns:
| Tweety12 a răspuns:

Daca ea gaseste diferite motive pentru cearta inseamna ca ea nu te considera cea mai buna prietena ai ei si nu are rost sa iti calci demnitatea pentru o astfel de persoana. Vei gasi in viata o persoana care sa te inteleaga, si sa te faca sa te simti bine. De exemplu o astfel de persoana pentru mine e iubitul meu. E si cel mai bun prieten al meu pentru ca suntem foarte sinceri unul cu altul si ne intelegem de minune si ne iubim si ne dam sfatri si chestii de genul. Nu neaparat persoana cu care te intelegi cel mai bine este o fata... poate fi si un baiat si nu trebuie neaparat sa il/ o cunosti de mult timp. Nu are rost sa te consumi pentru o persoana care nu te apreciaza. Eu am rupt orice legatura cu fosta mea cea mai buna prietena pentru ca ma barfea foarte tare. Am trecut peste asta si ma simt mult mai bine. Fa la fel dar intai asigurate ca o ai la mana cu ceva in caz ca vrea sa se razbune :*n funda?