| SkumpikaMiKa a întrebat:

Deeeci.Incep cu a va spune ca am trait in strainatate de cand eram mica (4 ani) si acum m-am intors in tara.Problema mea e ca sambata prietenul meu are un majorat la un prieten si m-a intrebat daca nu ma duc cu el. Ei bine eu nu stiu ce sa fac.Acolo unde am fost totul este diferit.Asa ca as vrea sa imi explicati ce se face la un majorat avand in vedere faptul ca eu nu am mai participat la vreo unul.Eu trebuie sa duc ceva(adica cadou sau nu stiu ce) si daca nu il cunosc pe sarbatorit? Cu ce as putea sa ma imbrac? Ce se face de obicei la un majorat? Adica se asculta muzica, se bea, se mananca si atat?
Va rog sa ma ajutati...este o situatie destul de penibila stiu dar eu am fost obisnuita cu obiceiurile din strainatate.Si aici eu nu ma descurc prea bine.laughing

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

E bine sa fi imbracata festiv, dar totusi sa nu exagerezi adica sa te imbraci cu rochii dinalea pana in pamant cum se iau la nunti si botezuri, dar daca vrei sa iei nu am nimic impotriva, dar un majorat [depinde cum este petrecut] este cam un club, adica se pune muzica la maxim, se bea [uneori se si imbata, la majoritatea de fapt deci sa nu te surprinda daca vei descoperii oameni beti pe acolo], se danseaza mult dansuri dincstea moderne, de aceea nu este potrivita o rochie prea lunga. Una mai scurta, sau chiar o fusta cu o bluza sau jeansi ar fi o alternativa mai inteleaptahappy. Si da, chiar daca nu il cunosti pe sarbatorit tot trebuie sa duci un cadou, asta daca nu vrei sa fii vazuta cu ochi rai de catre gazda si persoanele cu care va discuta acest subiect in viitor. Deci sper ca te-am putut ajuta cat de putin!happy Iti doresc succes in a ne "invata obiceiurile" si distractie placuta! A, si o zi buna iti doresc!happy

1 răspuns:
| Any a răspuns:

La majorat de obicei nu trebuie sa te imbraci ca la o nunta dar trebui sa fi catusi de cat eleganta iar de cadou poti lua un ceas ca mno nici nu-l cunosti iar ceasurile sunt folosite de baieti.Bafta si sper sa te ajute.