| TommyVercetti a întrebat:

Joia asta am teza la romana si nu sunt lamurit de un lucru.Cand am facut balada,,Toma Alimos", profesoara ne-a dictat rezumatul pe momentele subiectului.Acum in planul de recapitulare imi zice doar 'rezumat'.
Deci,intrebarea mea este:Credeti ca la teza pot face rezumatul bazat pe momentele subiectului, asa cum l-am avut si pana acum?

2 răspunsuri:
| minda23 a răspuns:

Pai rezumat inseamna sa iei ideile principale din fiecare paragraf, dar momentele subiectului nu se fac la fiecare paragraf, deci cred ca sunt 2 lucruri diferite.
Mai bine intreab-o pe profesoara, ea stie mai bine

| TommyVercetti explică (pentru minda23):

Mersi de raspuns.
Si daca profesoara mi-a dat in planul de recapitulare sa fac rezumatul si sa-l invat, la teza nu are cum sa-mi momentele subiectului, nu?
As fi vrut s-o intreb azi, doar ca nu am avut ora cu ea si nici n-am gasit-o la cancelarie si maine e ultima zi de recapitulare, asa ca vreau sa stiu mai din timp.