| anonim_4396 a întrebat:

La ce foloseste fereastra cu "restricted" pe facebook? Sa fiu mai explicita... intru la prieteni si dau click pe unul din ei si imi apare in dreapta o fereastra unde scrie "friends". Dau click acolo si am o lista "close friend", "restricted", etc aceastea doua mai exact ma intereseaza ce fac. Si cum fac sa nu imi mai apara niciodata sa dau accept unui anumit prieten care vrea sa fim prieteni? Adica sa nu ma mai instiinteze prin notificare?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Daca nu te descurci cu facebook-ul in engleza de ce nu-l dai in limba romana?
Intra pe facebook
https://www.facebook.com/settings?ref=mb si vezi ca jos de tot in pagina scrie Facebook © 2012 ·English. Da click pe Engleza si din fereastra care se deschide selecteaza Romana. Acum cu facebook in limba romana intra la un prieten si ai sa vezi ca : restricted inseamna ->Restrictionat. Daca ai dat click pe butonul Restrictionat la un prieten, acel prieten nu mai poate vedea contul tau de facebook si nici tu contul lui (acea persoana dispare pentru tine de pe facebook) si ''close friend'' -> Sterge din lista de prieteni. Se sterge prietenia dintre voi la apasarea butonului ''close friend''.

Daca vrei ca o persoana sa nu te mai deranjeze cu mesaje pe facebook intra pe pagina acelei persoane si da click pe ->Raporteaza/Blocheaza. Din acel moment acea persoana nu mai poate accesa contul tau de pe facebook. Aici este butonul: http://i.imgur.com/wMCQl.jpg

Bafta!

| luminita84 a răspuns (pentru neluL):

Mersi mult!

| neluL a răspuns (pentru luminita84):

Cu placere! bye, bye wave