| Alexandru250201 a întrebat:

Imi place o fata si nu stiu de ce dar chiar am o retinere in a-i da mesaj sa-i spun ca o plac si faza e ca nu mi-ar fi neaparat rusine dar nu stiu de ce am retinerea asta. Ma gandesc ca poate din cauza ca n-am mai fost indragostit adevarat de o fata din 2018. Niste sfaturi m-ar ajuta

Răspuns Câştigător
| MualimAl09799 a răspuns:

Și eram așa...dar incercam sa mă forțez de parca alta persoană mă controla... Ai încredere în tine! Daca nu vrea sa fie cu tine fii mândru că ai fost bărbat și ai ibtrebat-o big grin și nu-ți face griji că ai vreme sa îți găsești muere

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ori ii zici fata-n fata, ori nu-i zici. Mai intai vezi daca si ea te place, analizeaza ce legatura e intre voi, chestii de genul, daca ii zici ca o placi si ea nu te place risti sa o smecheresti si sa-i dai coarne, mai bine analizeaza intai situatia, nu te arunca in fata.

| alexalx1234 a răspuns:

Nu-i spune ca fetele doar isi bat joc

| Clytia a răspuns:

Decât să-i dai mesaj, mai bine îi comunici sentimentele față-n față. Așa poți fi atent la reacția ei și îți poți da seama dacă sentimentul e reciproc, în caz că nu vei primi un răspuns.

| AEWPenta a răspuns:

Daca ti se pare atat de complicat mai bine renunta, nu iti faci decat singur mai mult rau.

| LeSuiton a răspuns:

Daca nu i colega ii dai mesaj, daca nu ti raspunde inseamna ca te iubeste.

| Iulian03 a răspuns (pentru LeSuiton):

Daca e colega ce are?

| LeSuiton a răspuns (pentru Iulian03):

Vei avea o sansa destul de mare ca toata clasa sa afle si atunci iti vei pune viata in pericol.