| Soka577 a întrebat:

m-am transferat la o alta scoala pentru ca cea la care mergeam profesorii nu prea erau interesati de elevi asta doar in clasele 5-8.Mereu ma gandesc la faptul ca ma duc la alta scoala si am un sentiment ciudat plus ca acolo nu cunosc pe nimeni nici profesori, elevi etc.
Va rog imi puteti da niste sfaturi sa nu mai am acest sentiment sau ceva sa nu ma mai gandesc ca acolo nu cunosc pe nimeni

Răspuns Câştigător
| Basthet a răspuns:

Bună! Nu trebuie să-ți faci griji. Îți vei face prieteni și acolo și te vei obișnui cu noii profesori. În fond, în viitor vei părăsi și colectivul acela și te vei acomoda cu colegii de liceu, apoi te vei despărți de ei și va trebui să te acomodezi cu noii colegi de la facultate sau de la locul de muncă etc. Viața e un lanț de schimbări și, cu cât te vei obișnui mai repede cu ideea de schimbare, cu atât vei fi mai puternic și vei avea mai mult succes în ceea ce vei face.

| Soka577 explică (pentru Basthet):

Ok asta mi s-a mai spus dar mie imi este frica sa nu se ia cineva de mine sau sa rada de mine sau chiar sa ma bata sau alte chestii de genul acesta

1 răspuns: