| Ana_Alexx_1978 a întrebat:

Ma inteleg bine cu toti copiii din clasa mai putin cu unu'. Efectiv comenteaza mereu si ma jigneste. (Nu doar pe mine) Ce as putea face ca sa ma simt mai bine cand sunt in clasa?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Andra9pk a răspuns:

Ignora-l. E simplu. Atata timp cat il ignori nu iti poate strica ziua. Nu ii acorda niciun fel de atentie, ca si cand nici n-ar exista. Bine, acum depinde si de varsta pe care o aveti. Invatatoarea/diriga trebuie sa stie lucrurile astea si sa ii instiinteze parintii sa ia masuri. Niciun copil nu e obligat sa suporte un specimen d'asta in clasa, cu astfel de comportament.

1 răspuns:
| Marbea a răspuns:

Si cu ce te deranjeaza? In viata nu toata lumea te va placea dar nu trebuie sa te consumi. Suntem diferiti prin educatie, prin comportament, prin personalitate, nu toti suntem la fel si nu toti ne placem. Ignora-l ca-l va durea mai rau decat sa vada ca suferi! Marginalizati-l si vedeti ce se intampla!