| anonim_4396 a întrebat:

Ma intrebat un prieten ca daca vrei sa fi soldat in Irak... ce trebuie sa faci?

2 răspunsuri:
| Ycu a răspuns:

Crezi ca e o treaba care sa o faci oricum? Trebuie sa intrii in armata romana, si iti trebuie fizic si rezistenta, te duci in armata dupa ce termini liceul am inteles ca nu trebuie bacalaureat, si ca sa te duci in Irak trebuie sa inceapa un razboi nu te duci si traiesti acolo ca nu are rost. Cheers.

| negat1ve a răspuns:

Trebuie sa iti risti viata in primul rand si sa fi constient de faptul ca poate maine nu o sa mai fii. Irak taticule nu e o destinatie care te duci in vacanta sau ca turist, trebuie sa iei parte la razboi asta trebuie sa faci. O sa stai cu frica la orice pas si o sa te imbolnavesti de stres. Cei care s-au intors de acolo au zis ca nu ar mai pleca niciodata. Intr-adevar salariul este pe masura dar in primul rand te poate costa viata. La ce te vor ajuta banii daca ramai paralizat pe viata sau iti vei pierde o mana/un picior?!