| CosminC86 a întrebat:

Mai pune cineva problema Unirii Republicii Moldova cu Romania?

2 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Cat timp moldovenii nu vor, n-ai ce sa faci. Si nici romanii multi nu vor. Nu exista unitate nationala. Noi tot timpul asa am fost. Daca moldovenii zic ca nu sunt romani, si ca nu vorbesc limba romana, ce mai e de zis? Asta spune totul. Si au trecut totusi peste 20 de ani de cand sunt independenti.

| 0x11111051 a răspuns:

Moldovenii nu vor unire. Ei au ales sa fiiba independenti. Doar daca ies la mars 2000-3000 de oameni si striga ca vor unire, in centrul capitalei, asta nu inseamna ca ei decit pentru ceilalti 4 milioane de moldoveni.