| albertcraiova a întrebat:

maine plec la mare si am o oarecare problema cu cosurile.
am auzit ca daca stai la soare sa te bronzezi cosurile dispar, nu mai sunt asa visibile. e adevarat acest lucru ca sa stiu daca sa stau mult la soare cand merg.
FUNDA o3

1 răspuns:
| Yarinn a răspuns:

Da, e adevarat ca dispar; insa doar pentru un timp, pentru ca, de fapt, soarele nu e un prieten in aceasta problema. In toamna vei avea neplacuta surpriza de a-ti aparea din nou si chiar intr-un numar mai mare si, posibil, intr-o forma ceva mai grava.
Mie dermatologul mi-a interzis sa stau la soare; iar daca nu pot face asta (si cine poate sa nu stea la soare vara?), sa ma protejez cat pot, cu lotiune cu factor +50 si palarie pe cap, sau stat sub umbrela pe plaja.