| Xdreaper21 a întrebat:

Mama si tata se tot cearta din cauze mici cum ar fi
Fa ce dracu de mancare ai facut iar mama zice din bani care mi-ai dat iar tata ta nu poti sa ii ceri lui(hai sa imi zicem nicu ca asa imi mai ziceau colegi) nicu bani ca vad ca el nu ii cheltuie pe mancare ci pe iubita-sa care poate sa stea si fara atata rasfat
Si motive de tot rasu
Probabil vor divorta in vreun an ca na sa termine si soramea liceeu si sa se ia unu pe sora mea cea mica si altul pe fratele meu
Din cate am observat tata se cam da la mama iubitei mele si tot gaseste motive sa o vada si cel mai cel e ca masa accepta aceste avansuri
Chestia nu e ceva de genu oare cum pot sa ii opresc de la divort nu chestia e ca daca divorteaza si e cu mama iubitei mele si daca ne tine relatia(a mea si a iubitei mele) pana va fi majora si o voi cere in casatorie iar tata pe mama iubitei mele, cine se va casatori? Din punctul meu de vedere ma gandesc ca eu si cu iubita mea ca no daca tata a inselat-o pe mama si se intalneste cu mama iubitei mele nu inseamna ca ar trebui si eu cu iubita mea sa suferim ca s-a terminat casnicia parintilor iar unu din fiecare parte se intalnesc
Voi ce credeti?
Cum sar decide cine se va casatori?
Cel mai detaliat si bun raspuns are funda

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai, dar te-as sfatuii sa vezi "povestea drobului de sare" de Ion Creanga, care ti se potriveste ca turnata!

Hai sa ne apucam de bocit pentru ca s-ar putea intr-un viitor indeparat sau chiar niciodata, doi oameni sa divorteze si sa se recasatoreasca dupa cum credem noi.

http://www.neamt.ro/cmj/Creanga/Prostia_omeneasca.html

| Xdreaper21 explică (pentru Violleta2022):

Ai inteles gresit tatal meu sa se recasatoreasca cu mama iubitei mele
Iar tata sa divorteze de mama mea
Am citit-o in 5-8

| mihai69 a răspuns:

Ce legătură are ce face tac'tu cu ce faceți voi?!? Veți fi majori și vaccinați, nu aveți nevoie de acordul nimănui ca să vă căsătoriți!

| Xdreaper21 explică (pentru mihai69):

Pai daca el se casatoreste cu mama iubitei mele nu inseamna ca mi-ar fi sora vitrega?

| mihai69 a răspuns (pentru Xdreaper21):

Nu.

| DrGoogle a răspuns:

In privinta casatoriei stai calm, ai sa mai ai vreo doua iubite pana te insori, in privinta parintilor nu prea ai ce face sunt probleme de oameni mari care le vor rezolva singuri.