| bossu99 a întrebat:

Ne-a dat la scoala sa facem 10 referate la geografie semestru asta. Nu mai stiu ce sa scriu semestrul trecut am scris despre:Nil,lacul Baikal,Franta, Japonia si Brazilia.Semestrul asta am scris doar unu despre Seul.Imi puteti si mie spune despre ce as putea sa scriu:tari,orase,lacuri,rauri,oceane, munti etc.

3 răspunsuri:
| Anemona2020 a răspuns:

Buna ...pai ai putea sa scrii despre Muntii Bucegi, Carpati, lacuri ar fi Lacul Masyu, Japonia,
Lacul Kussharo, Lacul Pukaki nu cred ca trebuie sa fie neaparat romanesti.Asa acum rauri Mures,Prut,Olt,Somet, Arges. Orase Craco – Italia, Oradour-sur-Glane – Franţa, Varosha – Cipru, Pripiat – Ucraina astea sunt orase fantoma ca sa stii. Oceane Oceanul Atlantic, Arctic, Indian, Pacific. sper ca astea sa te ajute.bafta daca chiar te am ajutat astept fundita.

| trishhh a răspuns:

Cascada Chamarel si Dunele Colorate, Mauritius
Lacul patat Osoyoos, Columbia Britanica (Canada)
Raul Tinto, Spania
. Gheizerul zburator, Nevada
Valea Da Lua (sau Valea Lunii), Brazilia
Raul Cano Cristales, Columbia
big grin Toate sunt foarte frumoase si interesantehappy

| tatianatatianatatianatatianatatiana a răspuns:

Scrie despre Marele Lacuri