| Aztecul a întrebat:

Nu am cu cine sa vorbesc. Am dat examenu de bac in 2016 si am picat la mate. In toamna la fel. Si la celelalte doua materii am note de 5 si ceva. La scurt timp m-am angajat. Anul trecut nu am mai fost sa ma inscriu pentru ca nu am mai vrut si din cauza locului de munca. Recunosc ca in timpul liceului nu m-am straduit destul ca sa iau bacul. Eu provin dintr-o familie modesta si ai mei mi-au oferit cam de toate ( chiar daca au fost unele momente din viata lor cand nu aveau pentru ei ). Au trecut doi ani si imi pare rau pentru ca nu am putut lua bacul. In acesti doi ani am trecut prin multe si am vazut ce inseamna viata cu adevarat. De cand nu am luat bacu, nu mai sunt cum eram. Nu exista zi de la Dumnezeu in care sa nu ma gandesc la asta. Cei din jurul meu imi tot reproseaza ca de ce nu ai invatat cand trebuie si multe chestii de genul asta. Zi de zi ma simt prost, bun de nimic. Imi este atat de greu in momentul de fata incat nu stiu de ce traiesc. Pur si simplu sunt degeaba pe pamantul asta. Nu mai am nimic. Fiecare zi din viata mea este un chin. Ca sa dau din nou bacu imi trebuie nota cam mare la matematica si imi este cam imposibil de luat. Plus ca am servici si trebuie sa ma intretin si banii sunt putini. Ce as putea sa fac?

1 răspuns:
| Potirniche_Andreea_1999 a răspuns:

Sa iti dai bac-ul si sa il iei, la sesiunea pentru iunie 2018 deja s-au terminat inscrierile. Dar te poti inscrie pentru tomana si asa ai si timp sa inveti. Ca sa te asiguri ca il iei poti sa iti iei meditatii. Mai ales la mate unde e materia foarte stufoasa si destul de grea.
Dupa daca vrei si studii superioare poti sa te duci la facultate la seral si sa ai si job.