| anonim_4396 a întrebat:

Am dat Bacalaureatul anul trecut (2016). Nu l-am luat nici în toamnă. Am picat la matematică. Anul acesta nu am mai fost să mă înscriu din cauza problemelor mele din familie şi a serviciului. Vreau să mă înscriu pentru anul viitor să dau doar la matematică. Se poate? Am auzit de la un prieten că dacă nu m-am înscris anul ăsta, la anul' va trebui să dau la toate cele trei materii din nou. Este adevărat?
Dau fundă pentru cel mai bun răspuns.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, poti da la toate materiile, numai la doua sau numai la cea la care nu ai trecut anterior. Tot ce trebuie sa faci este sa specifici in cererea de inscriere materiile la care vrei sa dai si la care vrei sa-ti fie recunoscuta nota anterioara.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat ce ti-a spus prietenul tau. Poti sustine examenul doar la matematica. Vei specifica expres in cererea de inscriere ca solici recunoasterea notelor la cele 2 materii si ca dai doar la matematica.

| Aztecul a răspuns (pentru Ioandelasal):

Şi dacă mai vreau să dau şi la altă materie pot?
Adică, dacă vreau să dau din nou pentru o notă mai mare.

| aXy99 a răspuns (pentru Aztecul):

Nu.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Aztecul):

Da, se poate, poti da la toate materiile, numai la doua sau numai la cea la care nu ai trecut anterior. Tot ce trebuie sa faci este sa specifici in cererea de inscriere materiile la care vrei sa dai si la care vrei sa-ti fie recunoscuta nota anterioara.