| 5dfsd3612 a întrebat:

winking Nu am nici o ruda in SUA, dar cel mai mare vis al meu este sa ajung acolo. am 16 ani si chiar nu stiu ce sa fac. Vreau sa lupt pentru a ajunge acolo dar nu am idee de unde sa incep si ce trebuie sa fac. Nu sunt dinr-o familie bogata dar nici saraca. Imi doresc sa ajung acolo cit mai repede! happy. Daca aveti vreo idee sau stiti de unde trebuie sa incep, va rogg ajutatiama.happy

Răspuns Câştigător
| ToxicGirl a răspuns:

Pai ai putea in primul rand sa incepi sa economisesti.sa inveti foarte bine la sc.si sa nu iesi afara cu persoane cu care parintii tai nu crd ca ar trebui.deci sa fi ca un ingeras.pentru a castiga increderea parintilor.ca sa te lase sa te duci.si eventual dupa catva timp o sa mergi intr-o vacanta acolo.si cand implinesti 18 ani.sa ii rogi pe parintii tai ca un cadou de majorat sa te lase sa iti continui studiile acolo.happy

3 răspunsuri:
| äπđÿ a răspuns:

Simplu Dar complicat big grin
asculta Trebuie sa tragi sa ai medii mari la liceu si sa prinzi bursa ( un lucru foarte complicat ) pentru a te duce in alta tara la studii superioare unde dupa terminarea facultatii poti gasi lejer un loc de muca iti faci o familie si va stabiliti acolo happy
numai bine ANDY; x

| ALeXsSaY a răspuns:

O bursa happy e singura mea idee

Răspuns utilizator avertizat