| nohap20cmrecords a întrebat:

nu credeam că o să ajung să pun o întrebare aici, dar am nevoie de ajutorul vostru, pentru că de, mai bine aș pune o întrebare on-line decât să vorbesc cu unii, în fine.
Ce vreau să spun este că: N-am cu cine ieși, n-am cu cine vorbi, am câteva cunoștințe dar nu le pot numi prieteni, toți parcă au luat-o razna cu mașinile, toată lumea te lasă pentru un loc într-o mașină, ori sunt eu prea nebun, ori nu înțeleg situația, ori e vina mea că aceste persoane m-au lăsat.
Tot ceea ce vreau e să-mi găsesc niște persoane cu care pot discuta lejer "problemele" mele, și să discutăm subiecte interesante și ce prostii mai îmi trec prin cap.
Să vă scriu și niște lucruri despre mine: Am 18 ani, sunt la liceu, ascult Paraziții, sunt depresiv, v-aș minți dacă aș spune că nu și am o părere proastă despre viață, dacă vrea să discute cineva cu mine despre chestia asta vă rog să-mi dați mesaj pe Instagram:https://www.instagram.com/66427.exe
sau dacă este posibil să îmi dați mesaj în privat aici, dacă este posibil, e prima oară când folosesc această platformă.
Dacă mai doriți informații despre mine vă rog să-mi dați mesaj în privat, nu vreau să mă știe toată lumea(alte prostii ce am prin cap).
Dacă am scris greșit vă rog să mă scuzați, în timpul liber sunt analfabet.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci, este timpul pentru prieteni noi!
Dar nu virtuali, ca astia nu au cum sa iasa cu tine, ci reali, din viata ta, de la scoala, vecini, colegi, verisori samd.
Dar cu o fata ai incercat?

| nohap20cmrecords explică (pentru Violleta2022):

La ce fata am, nu cred ca o sa ajung si la fete

| Violleta2022 a răspuns (pentru nohap20cmrecords):

Fata (tenul) iese la lumina cu putina ingrijire: spalat cu apa calda si sapun de 2 ori pe zi si la nevoie, cand ai puncte negre si cosuri, se face o curatare mecanica cu apa calda, clabuc de sapun (preferabil sapun de bebelus) si malai.

Daca vrei sa iesi din depresie, asculta numai muzica vesela, de dans, de voie buna si veselie.
Vizioneaza numai comedii si cauta sa comunici, numai cu oameni pozitivi si blanzi.
Mergi la culcare la 9.30-10pm seara, ca hormonii fericirii sa se poada produce (serotonina si melatonina), care se produc NUMAI cand dormim si numai intre 10 si 2 noaptea.
Niste suplimente cu Magneziu si Vitamina B6 ar face minuni pentru depresia ta, cate 2 tablete de 2 ori pe zi.

| nohap20cmrecords explică (pentru Violleta2022):

Esti cumva medic?

| Violleta2022 a răspuns (pentru nohap20cmrecords):

Nu sunt medic, dar vorbesc din experinta mea de viata si din toate cercetarile facute si exprimentate pe mine si familia mea

| nohap20cmrecords explică (pentru Violleta2022):

Ok

| christall a răspuns:

La anul ajungi la facultate, schimbi mediul, cunosti oameni noi, o sa-ti fie bine. Acum trebuie sa inveti, sa fii mai bun decat aia care pierd timpul prin masini. Poate ca sa iesi din starea asta trebuie sa faci tu mai mult. Sa iesi din cochilie, sa te bagi tu in seama, sa fii mai indraznet. Curaj, n-ai ce pierde!