| anonim_4396 a întrebat:

Nu înțeleg ceva. Acum un an am cunoscut un tip e mai mare cu 2 ani decât mine și mi-a plăcut de el, mi-am făcut curaj și i-am spus, mi-a zis ca cică sunt "prea mica pentru el" acum de o perioadă tot îmi spune sa ieșim pe afara sa ne vedem, am ieșit într-o seara am văzut un film la care el m-a luat în brate și m-a pupat și când l-am întrebat ce simte pentru mine mi-a zis ca sunt o foarte bună prietena, dar el ma întreabă dacă îl mai iubesc sau ce simt pentru el. Ce sa înțeleg eu din purtarile lui? Adică, acum îmi spune ca sunt prea mica pentru el cu toate ca eu am 17 ani și el 19, ce sa înțeleg, adică ori sunt în friendzone ori face mișto de mine?

Răspuns Apreciat de Editori
| Clytia a răspuns:

Atunci ți-a spus că erai prea mică, pentru că totuși, aveai 15 ani. Diferența nu e mare, dar acum ai mai crescut. Dacă el te vede doar ca pe o prietenă, însă te întreabă dacă-l mai iubești, e posibil să-și dorească doar să se culce cu tine. Crede că dacă îl mai iubești sau ceva, gata, îi poți pica în plasă. Sfatul meu e să nu-i mai acorzi atenție, iar dacă ieșiți sau ceva să-i spui și tu același lucru, că îl vezi doar ca pe un bun prieten.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrea sa ti-o traga si nu cunoaste exact legea sexului cu un minor.

| Andreeush a răspuns:

Probabil vrea să vadă dacă îi merge cu tine.