| Anonima1267 a întrebat:

*Nu prea cred ca am incadrat bine intrebarea in aceasta categorie, dar v-as ruga sa-mi raspundeti daca stiti.*
Ati putea sa-mi spuneti cam in cate zile ajunge un colet? Distanta dintre localitatea mea si cea din care am comandat este de vreo 40 km si am facut ieri dupa-amiaza comanda. Credeti ca e posibil sa ajunga azi sau trebuie sa astept pana saptamana urmatoare?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de serviciul de transport.
Daca ai platit un serviciu in regim de urgenta, ajunge in 48 de ore. Daca este un serviciu normal: 5-7 zile lucratoare.

| Felissa13Eden a răspuns:

Din cate stiu eu, trebuie sa selectezi undeva un curier sau un serviciu de posta anume ca sa ajunga in 24-48 de ore.Pachetele ajung in termen de 3-5 zile lucratoare, deci, cred ca marti o sa il ai.

| Julianah a răspuns:

Buna! Din cate stiu eu, unui colet nu i-ar trebui o saptamana pentru a ajunge, plus ca distanta este foarte mica...foarte posibil sa ajunga in 24-48 de ore! Te pup dulce, sper ca ti-am fost de ajutor!