| DelyIoana a întrebat:

:* nu stiu ce sa mai fac, cu cine sa vorbesc. as dori daca puteti sa ma ajutati cu ceva pentru ca pur si simplu nu mai pot am ajuns acasa de la scoala si am inceput sa plang in hohotecrying deci seara trecuta am postat o intrebare unde am scris ca am ajus in cluj la liceul de arte, nu am mai avut prieten inainte si mi-am gasit pe cineva dupa vreo luna si ceva de scoala chiar de la mine din clasa iar dupa trei saptamani in care ne-a mers foarte bine, el s-a despartit de mine asa, dintr-o datacrying azi am incercat sa nu-l bag in seama si am cam reusit, singura mea problema au fost colegii, adica unii dintre ei vreau sa zic. am cativa colegi in clasa, baieti, care tot isi bat joc de mine, gasesc tot feluri de lucruri banale la mine de care sa rada si se molipsesc de la ei tot mai multisad acum, revenind la fostul meu prieten, la care inca tin mult, se pare ca inainte de a se despartii de mine, el s-a imprietenit cu unul din nesuferitii care isi bat joc de minestraight face acum sunt prieteni foarte buni si la o ora nesuferitul a stat in fata mea iar fostul in fata lui si tot isi bateau joc de mine amandoi dar chestia era ca daca fostul meu prieten vroia sa-mi zica ceva, ii zicea colegului sa-mi zica, nu-mi zicea direct. daca ziceam eu ceva, asculta doar colegul apoi fostul prieten il intreba pe coleg ce am zis. e o poveste ciudata dar adevarata din pacatesadnu stiu ce sa mai fac, daca vor continua asa ma vor aduce la disperarestraight face chestia ciudata e ca de altii nu se leaga, doar de mine, probabil pentru ca sunt mai sincera si spun tot ce am pe suflet, poate pentru ca nu injur, nu beau, nu fumez sunt 'cuminte' ca sa zic asa. asta cred eu ca e motivul pentru care se comporta asa cu mine. cand eram cu prietenul meu si tot vorbeam, mi-a zis ca nici el nu a injurat niciodata, nu vb urat, nu se bate, nu bea, nu fumeaza etc. azi l-am auzit injurand cu prietenul luisad s-a schimbat foarte mult si nu-l mai recunosc. am incercat sa vorbesc mai demult cu el dar ma ignora TOTAL! ce sa mai fac? daca e careva din cluj as vrea sa ne imprietenimhappy (nu conteaza daca e fata sau baiatwinking ) va dau id0ul meu daca mi-l cereti si mai vb:* daca v-am plictisit imi pare foarte foarte raupuppy dog eyes dar in asemenea situatii am nevoie sa vorbesc cu cineva si sa ma descarc de tot ce am pe suflet. multumesc ca ati citit ce am scris si astept pareri:* va pup :*

7 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

Sm citi cu mare atentie tot ce ai scris tu scumpo si pot sa zic ca e oribil sa fii in asa tare. ai facut foarte bine ca ai scris aici nu inzadar se numeste TOTI PENTRU UNU. Imi pare foaarte rau ca treci prin asa situatie neplacuta dar sfatu meu pentru tine e sa fii tare si sa nu cazi prada(celor care fac glume proaste pe seama ta) incearca sa ii eveti cant pe colegi la fel si pe fostul tau prieten nu le trage atentia arata-le ca nu iti pasa de ei si totu va fi bine. daca mai ai careva intreabri te ajut cu placere. pup

| tatiiianaa a răspuns:

Pai eu cred ca daca tear fi iubit cu adevarat fostul, nu ar face ce ar fi facut in ziua de azi...si eu cred ca trebuie sa ii ignori si tu, pentru ca si mie la fel mi s-a intamplat ceva asemanator cu problema ta, toti isi bateu joc de mine.si apoi am inceput sa fumez, si de cand fumez nu mai sunt asa de timida si acum nimeni nu se mai pune cu mine ca le e fricaa happy nu iti spun sa incepi sa fumezi si tu dar. macar sa nu iti pui tot la suflet.si sa fii mai dura putin, dale si tu putin peste botwinking pup

| mana_9899 a răspuns:

Eu mi as dori sa comunik cu tine

| Andreina96 a răspuns:

Buna :*...incearca sa fii mai indiferenta pentru ca indiferenta doare cel mai tare. daca mai continua sa iti transmita vorbe prin colegul vostru nu ii mai raspunde. si legat de bataia de joc incearca sa spui unui profesor mai apropiat sau pur si simplu nu ii mai baga in seama. lasa-i pe ei sa vorbeasca si prefa-te ca nu ii auzi. fa-ti o prietena cu care sa vorbesti si sa te descarci pentru ca uneori sa te descarci e cel mai bun lucru. nu trebuie sa suferi din cauza fostului. gaseste-ti alta preocupatie ca sa nu te mai gandesti la el, iar la scoala ignora-l si poate odata si odata va veti impaca dar nu merita straight face

| corina497 a răspuns:

Pai acel "nesuferit"la influentat pe fostul intr.un mod negativ.dar fostul dc nu vrea sa vb cu tine?
nici macar nu te priveste in ochii? nu mi se pare corect fata de tine.dar ar trebui nici u sa nu il mai bagi in seama.si daca vrei sa ii zici cv sp prietenei tale cele mai bune sa ii zica.si sp tot prietenei tale cele mai bune sa se uite la el ca sa vada daca te priveste atent.si daca te priveste inseamna ca inca mai tine la tine dar vrea sa faca pe duru. sper ca ti.am fost de ajutor.si nu sunt din cluj.dar daca vrei sa ne imprietenim.nici oo probleme.te
pup.kiss

| DelyIoana explică (pentru corina497):

Pai se mai uita la mine din cand in cand dar foarte putin, nu mai ia in seama glumele mele si nu vorbeste absolut deloc cu mine, dar cu celelalte fete vorbeste foarte frumos si le mai ia in brate. sunt foarte suparata pe el dar tot imi place de el. el nu ma mai place delocsad si ne putem imprieteni pe facebook daca vrei, id dau mai incolowinking facebook: dely ioana mai vorbim noi, pup:*

| corina497 a răspuns (pentru DelyIoana):

Pai cred ca cel mai bine ar fi sa nu il mai bagi in seama.stiu ca iti e greu sa faci lucrul asta pentru ca si eu am incercat de mai multe ori sa fac chestia asta si nu prea am reusit. sper sa ai puterea necesara sa faci acest lucru.dar cred ca asa e mai corect pentru tine.pai te.am adaugat eu.te popkiss