| blueskydarkeyes a întrebat:

Nu stiu de ce imi merge tare greu netul. Adica merge oarecum normal cand vine vorba de incarcatul paginilor, dar daca vreau sa vad un videoclip pe YouTube in HD (720p) si Full HD (1080p) de abia daca imi merge! Inainte imi mergea foarte bine da acum nu mai vrea! Stiti cumva ce as putea face sa mearga mai repede?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti foarte vag in explicatii ca sa primesti un raspuns concret. Netul ala al tau pe ce este adica pe stick, cablu, fibra optica, telefon mobil? Ce sistem de operare ai tu pe computer? Ce configuratie are computerul tau, daca stai pe net de pe el? ETC... ETC

| blueskydarkeyes explică (pentru anonim_4396):

Am un procesor Intel Core 2 Duo si o placa de baza Asus. Netul il ap pe cablu de la UPC. Folosesc Windows 7. De curand a inceput sa faca figuri, se opreste singur si cred ca e de la placa video ca se incinge foarte tare. Daca il las 10 min sa se racoreasca, cand il pornesc merge foarte bine si dupa aia mai prost.

| anonim_4396 a răspuns (pentru blueskydarkeyes):

Exista posibilitatea sa nu iti mai functioneze cooler-ele de pe microprocesor sau de pe placa video fapt ce duce la o viteza scazuta a sistemului apoi la oprirea acestuia.

| blueskydarkeyes explică (pentru anonim_4396):

Pai sunt 95% sigur ca asta e da n-am ce-i face pentru un moment... Tre sa imi cumpar alta placa video crying

| anonim_4396 a răspuns (pentru blueskydarkeyes):

Ca sa nu cumperi alta placa video, cooler-ul nu se poate schimba la tine? Eu asa procedam cand aveam desktop.

| V1p3rViruSsatuL a răspuns:

Buna eu cred ca netul tau de la firma merge greu sau nu stiu poate ai net cu fibra optica (adica modem) sau poate ca browersul tau le incarca greu ara mai exsta o varianta calculator proceseaza greu netu ma rog daca mai intrebari anuntama