| Kmp a întrebat:

TPU nu stiu ce are laptopu meu cand vreau sa vad un Film Full HD 1080p se misca putin sacadat si iti da drumu repede iar se misca sacadat si iar iti da drumu repede dar daca vreau sa vad in 720p vad fara probleme eu folosesc doar VLC media player de ce face asa in 1080p de se misca putin sacadat si iti da drumu imediat adica se misca bine 1 minut si dupa aia iar se misca sacadat de la ce este ca pe youtube daca vreau sa vad full hd 1080p nu se misca de loc sacadat funda cine ma ajuta la filme folosesc doar VLC doar la 1080p pe vlc media player se misca urat da la 720p nu face asa si pe youtube cand ma uit la 1080p se misca bine adica ok dau funda cine ma ajuta placa video ati radeon hd mobility 4200 processorul amd athlon x2 m320 2.10 GHz si trebuie sa ruleze si 1080p pe vlc da se misca urat la 1080p pe vlc la un film dar daca vreau sa vad pe youtube 1080p full hd merge adica nu se misca de loc sacadat care ar fi problema la laptopu meu funda cine imi zice

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Instaleaza playerul KMP :
http://www.atfr.net/......te-gratis/

4 răspunsuri:
| RazzyFUnik a răspuns:

Ramul de la placa video poate nu e suficient daca folosesti si alte aplicatii
la fel si cu ramul general ca si CPU
viteza de transfer a netului.

| Alexsb2006 a răspuns:

Deci si eu am avut probleme similare, problema e playeru cu care rulezi filmele HD. Schimba playeru

| atoatestiitoarea a răspuns:

Lipsa de memorie

| addi90 a răspuns:

Deci unii sunt total paraleli si mai vb si ei ca asa tb happy
Problema nu e configuratia laptopului, schimba playerul sau daca problema persista verifica codecurile. bft