| Andrei200202 a întrebat:

Poate o să mă judecati, poate nu, oricum stiu ca merit pentru ce am făcut. O să vreau să vă împărtășesc si vouă prostia la care am luat parte, deși nu imi face deloc placere și nici nu sunt mândru de asta..eram in clasa a 9-a internat in căminul liceului..colegii mei de cameră de atunci s-au îmbătat și unul dintre ei s-a culcat iar altuia i-a venit ideea sa ii bage penisul in gura, stiu..foarte urat ce e drept, am fost cel mai tâmpit pentru ca nu am intervenit, dar ce rost mai au acum comentariile..fiind in camera aceea, alături de asta de a venit cu ideea si inca unu..in momentul ala acesta mi-a cerut sa ii fac o fotografie in acea ipostaza și eu ca fraierul am acceptat. Dupa care i-am distribuit si fotografia așa cum mi-a cerut. Stiu, merita sa ma judecati si merit pedeapsa aceasta..Azi am primit soluția finala, de la apel.1 an si 6 luni într-un centru ddedetenție. Tichilesti probabil, pedeapsa redusă de la 2 ani.
Stiu că merit asta insa..nici lacrimi sa mai plang nu am, sa nu credeti ca imi plâng de mila..nu vreau asta, stiu ca mi-o merit dar imi pare foarte rau pentru tatăl meu.El a plâns foarte mult cand a aflat de pedeapsa asta..toti fratii mei...ma simt cel mai prost pentru ca am făcut atata rau..am adus atata durere..nu am vrut asta, la fel imi pare enorm de rau si pentru băiatul acela..pe care l-am făcut de ras...nu asta a fost sincera mea intenție ..nu stiu de ce am facut asta, nu am crezut că poza aceea va ajunge la alte persoane..nici nu conteaza pentru ca nici nu trebuia sa se întâmple asta, dar asta e cand esti un copil prost. Imi pare foarte rau pentru iubita mea.A trebuit sa-i spun si eu de sentința asta.A plans si ea saraca mult..imi vine si mie acum cand stiu cata lume sufera..Noi suntem foarte atașați, avem 2 ani împreună..pe care ii faceam oficial acum pe 26 decembrie, însă din păcate nu o sa ne bucurăm de această zi din cauza prostiei mele..nu m-am asteptat niciodată să primesc asa ceva..nici ea nu se astepta..Ne-am făcut atâtea planuri..atatea..simt ca cedez. Mai aveam 6 luni pana terminam liceul si ne mutam împreună.O relatie asa frumoasa, ea e la facultate, nu e vreo fata de asta sa ziceti uit-o sau nu stiu ce..nu pot.O sa sufere mult pentru ce am făcut. Dati-mi un sfat va rog..stiu ca acolo am un telefon cu care sa mai vorbesc cu ea..si cu cei de acasa, dar mi-au intrat prea mult in sânge persoanele acestea si sunt dependent de ele..simt ca o sa clachez acolo..macar de aveam vreun telefon sa pot sa vorbesc cu ele..telefon doar cu o funcție..de a scrie persoanelor dragi..atat mi-as fi dorit dar nu ai voie cu asa ceva.E prea dur. Ajutor va rog

42 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru o poza cu manganu in gura betivului, e un film regizat ce zici lol

| Adry05 a răspuns:

Mai degrabă pedepsit mi se părea că merită ăla care a venit cu ideea și făcut chestia respectivă. Da, nici tu nu ești fără vină dar mai mare a fost a ăluia, părerea mea.
În rest ce să zic, sunteți încă copii mai ales perioada adolescenței e grea din cauza schimbărilor hormonale chiar dacă voi nu realizați. E bine că măcar ți-ai dat seama de greșeală și o conștientizezi, de aia v-au și dat acea pedeapsă, ca să vă îndemne să nu mai faceți astfel de gesturi în viitor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Cu toate ca mi-e mila de el, daca era major pentru ce a facut lua vreo 7 ani lejer si asta cu pedepse orientate spre minim

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

7 ani în condițiile în care violatorii ies după 2? criminalii sub 10 ani?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Pai e complicitate la viol in forma agravata 5-12 ani + pornografie infantila, nu ti se par grave?

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e pornografie că nu e ca și cum l-au filmat să facă filme por.no cu el, a fost o glumă proastă la care fiind copii nu-i înțeleg consecințele. Nu mai exagerați și voi. Nu e ok ce a făcut da se întâmplă lucruri mai rele în lume. Glume de genu fac copiii mai mereu când sunt mici pentru că nu realizează da nu toate și ajung pe net

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Pai o poza cu un copil care are un penis introdus in gura nu e por.no?

| troleibuz a răspuns (pentru Adry05):

Ti-a bagat cineva vreodata penisul in gura in gluma?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Tocmai fiindca e copil o sa faca doar 9 luni

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crec am reținut greșit. aveam impresia că doar i l-a dus prin dreptu gurii nu că i-a băgat wtf ok da ai dreptate, asta e deja altceva. da nu înțeleg și copilu ăla cum n-a simțit

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Daca il punea doar la gura nu era viol deloc ca si eu am crezut initial asta si l-am intrebat si mi-a zis explicit ca i-a bagat-o in gura

| Adry05 a răspuns (pentru troleibuz):

Aveam impresia că doar a stat cu penisu lângă el nu că i l-a băgat în gură

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok ce copii proști laughing

| Drimmero a răspuns:

Nu te judec, mi-am mai expus punctul de vedere si la intrebarile tale din trecut despre subiectul asta, ce pot sa zic, imi pare rau de tine, ai fost naiv si in viata orice prostie se plateste. Ai scapat lejer, puteai sa faci puscarie si aia era o adevarata trauma. E greu sa stai departe de persoanele dragi stand cu niste straini intr-un mediu cel mai probabil ostil, vor veni fel si fel de persoane acolo, hoti, probabil si criminali doar ca vor fi minori, o sa va educe, e pedeapsa mai blanda de puscarie. Ai picat de fraier, un moment de inconstienta te-a costat destul de scump, probabil daune morale si materiale, statul departe de persoanele dragi si viitorul tau pe moment e oprit, asta o sa-ti fie invatare de minte, glumele de genul nu trebuie sa se mai faca vreodata, un om normal si matur nu o sa faca asa ceva vreodata. Chiar imi pare rau de tine dar orice se plateste in viata, tu esti un baiat ok din ce am reusit sa te citesc pe aici, empatizez cu povestea ta dar astea sunt legile si ai comis-o. Esti tanar, nu e capat de drum aici, o sa-ti revii, iti doresc sarbatori fericite si ai grija mare pe viitor!

| Mosotti a răspuns:

Eu de ex nu te judec.
Dupa mintea mea nu ai facut mai nimic, n-ai furat, n-ai dat in cap, n-ai omorat, talharit, violat, batut, aia a fost o joaca si atat. Doar nu i-a bagat cutitul sau fieru rosu in gura sa-l distruga, hai sa fim seriosi pana la urma. A fost o joaca de copii si atat.
Nu trebuia nici un proces pentru asta.

Mai bine sa se uite ca au eliberat un criminal cu 6 crime acum pe 20 mai 2020 dupa 23 ani de detentie desi avea pe viata!

Cu mijloacele de comunicare nu stiu ce sa zic, trebuie sa te adaptezi! Nu ai ce face acolo. Dar si la parnaie exista dreptul la telefon daca ai bani sa platesti. Exista pe hol cu cartela pe care o cumperi mi se pare.
In centrul ala nu?

| troleibuz a răspuns (pentru Mosotti):

O joaca de copii sa pozezi pe cineva bagandu-si penisul in gura unui minor? Se numeste complicitate la viol. Si detinere de pornografie infantila.

| troleibuz a răspuns (pentru Mosotti):

Cat despre Csampar, toti criminalii au sansa asta de a fi eliberati dupa 20 de ani. E o chestiune la nivel european.

| Drimmero a răspuns (pentru troleibuz):

Ala e criminal in serie, nici n-ar trebui sa mai aiba dreptul sa vada lumina zilei in libertate, m-am uitat pe Youtube sa vad ce gandire are, ce spune si o da pe 'nu trebuie sa ma judecati', iar unii comentau ''Respect Marius" ''Marius esti cel mai tare", am ajuns sa cred ca romanul e printre cea mai proasta natie, ce dracu sa respecti la un criminal, la o scursura. In fine, ma abat de la subiectul intrebarii

| troleibuz a răspuns (pentru Drimmero):

Nu ar trebui. Dar asa e legea. Tuturor li se mai da o sansa daca s-au comportat bine in inchisoare. Am vazut si eu ca e foarte admirat de bombardieri. Si se repeta obsesiv ca toti merita a doua sansa de parca victimele lui au mai avut asa ceva. Acum se pocaieste. Sa vezi cati adepti o sa stranga. Cu Dani Mocanu in trending nici nu ma mir ca asa ''om'' e apreciat.

| Mosotti a răspuns (pentru troleibuz):

Ai ma fi serios, eu nu m-as fi suparat la asta, o luam de gluma, ca banui ca si gluma a fost! Eu asa cred.
Daca era viol atunci e altceva, dar banui ca a fost o prosteala.

| Mosotti a răspuns (pentru troleibuz):

Pai nu e okey, Turnagiu a omorat iar dupa eliberare, a dat foc fetei aleia, risti asta?! Un om care face asta, oricand te poate mierli pe orice motiv, ca un om sanatos la cap nu omoara chiar daca-l superi marunt.

Aaa, daca mi-ai violat fata sau daca mi-ai batut familia, talharit, omorat, atunci e normal sa ti-o trag si eu urat, dar nu altfel.
Motivele lui Champar sunt total aiurea, el agresa, a omorat la talharit, si-a omorat prietenu care zicea ca-l da la politie desi dupa cum tot el a zis ca nu l-ar fi dat, ca daca era, l-ar fi dat de la inceput.
Auzi, sa-i taie capu! Deci asta e bolnav.
Si tot el a zis "cine sa ma ierte pe mine, ca nu exista motiv sa omori un om", deci stie.

"gafaia ca un porc taiat", si radea! Si asta la 14 ani de detentie in 2011 la 37 ani. Era vb de femeia aia pe care a talharit-o in casa.
Pai pe asta il eliberezi?

Iar faptul ca mi-a bagat un penis in gura asa la sto, nu era mare lucru, e ca si cum imi baga degetul, nu vad asa ceva de procese.
Ca daca era viol, nu-l viola in somn ca stia ca se trezeste, ori il tinea cu forta, ori bataie.
Au vrut sa faca panarama si atat. Joaca de adolescenti.

| troleibuz a răspuns (pentru Mosotti):

Nu te-ai fi suparat daca ai fi fost violat si dupa 2 ani inca ar circula poze cu tine si ar ajunge la parintii tai? Eu cred ca tu nu prea intelegi gravitatea lucrurilor si nu prea ai capacitatea de a empatiza.

| troleibuz a răspuns (pentru Mosotti):

Este 100% viol sa iti bagi penisul adanc in gura unei persoane fara acordul ei.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Mosotti):

Am mai zis ca esti bolnav la cap? Daca nu, iti zic acum. Sa inteleg ca tu cand te jucai cand erai mic in spatele blocului iti dadeau copiii m--e in joaca.

| Mosotti a răspuns (pentru troleibuz):

Daca e o prostie adolescentina, nu are sens sa trimit omul la centru 1, 5 ani totusi, ca si asa nu mai poti repara nimic, si daca se duce in centru, tot fapta a ramas comisa.
Eu am zis in contextul in care nu s-a mai persistat cu asta.

Daca...s-au pus poze si altele, si dupa aia mult timp, atunci se schimba treaba.
Eu credeam ca au facut o poza si atat, nu ca a circutat.

Daca subiectul nostru a contribuit la distribuirea peristenta a pozelor, da, atunci pedeapsa e normala.
Daca a facut doar poza si atat, de ce sa-l trimit acolo mai ales ca nu el a facut fapta!?
El doar a pozat dupa cum zice.
Si fapta si-a zis-o si alta data aici, nu e prima data cand a zis-o. A uitat ca a mai impartasit-o odata.

Din nimic facem haz, iar cand e ceva serios justitia se face ca nu vede sau e prea blanda, e absurd.
Cand fura astia miliarde nu mai ajung in centre, puscarii.
Cand aia 7 violatori au violat fata aia cu brutalitate, iar nu se pune, nu le-a facut mai nimic, si altele.
Cand Huidu a omorat 4 oameni in accident, iar nu i-a facut nimic.
Hai sa fim seriosi.

| Mosotti a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Oi fi cum oi fi, asta e parerea mea sincer, asa vad eu treburile.
Plus ca subiectul nostru doar a pozat, nu a savarsit fapta.
Sunt fapte grave cu adevarat unde justitia inchide ochii, acolo sa ne facem probleme, nu la o joaca de copii.
Elibereaza criminali periculosi, le da TV si altele ca la hotel la parnaie, pe multi violatori, pedofili nu ii pedepseste, si tot asa.
Cand se fura cu tonele in politica nu se intampla nimic.

Bolnavi suntem noi toti ca acceptam asa ceva sa fim bataia de joc a alora, si sa elibereze PSD puscariasi devreme sa ne dea iar in cap.
Cum l-a eliberat pe ala de a dat foc fetei aleia, Turnagiu. Criminal cica reabilitat, hm...
De la mine in zona acum luni de zile o femeie a fost inunghiata de unu asa pur si simplu pe trotuar! A fost la TV mi se pare.
Astea sunt probleme cu adevarat.

Sau hai ii dadeam o bataie buna aluia de a facut gluma, si gata, sau ceream ceva bani ca despagubire morala sa zicem, probabil sub amenintarea procesului, ceva de genul cumva.
Tot erau solutii, nu sa trimiti un om in centru unde se inraieste si mai tare! Unde-s golani cu adevarat care au facut chestii serioase, si il ia pe asta la bataie sau cine stie ce o mai fi pe acolo.

Eu nu am zis ca a fost o fapta okey, dar totusi.

| Mosotti a răspuns (pentru troleibuz):

O fi, nu stiu, eu nu consider asa, parerea mea e ca a fost o gluma de copii si atat. Ca sa vrei sa violezi, inseamna ca erai homo, lucru care iese din calcul, deci nu violul era intentia.

Sau ziceam "hai...ti-o bag si eu ca sa fim chit", si gata, dar pozezi si iau si eu pozele!
Cand trimiti un tanar in centru, risti sa-l inraiesti acolo, sa iasa in societate nasol si doamne fereste face altele mai adevarate.
Nu stii ce mediu e acolo, ce alti adolescenti rai cu fapte nasoale sunt, care-si bat joc de el sau ce o fi.
Poate nu, dar zic doar.

| troleibuz a răspuns (pentru Mosotti):

Violul nu e o chestie adolescentina. Da. Pozele au circulat. Baiatul a depus plangere pentru ca le avea tot orasul. Inclusiv parintii. Nu o sa faca 1, 6 ani, dar cat face ii face pe merit pentru complicitate.
Tu daca ai vedea un viol, l-ai filma? La cum gandesti nu m-ar mira sa fie primul lucru care ti-ar trece prin minte...
Huidu e alta poveste.

| troleibuz a răspuns (pentru Mosotti):

Banuiesc ca ti se pare ok si sa te culci cu o femeie in timp ce doarme sau e beata moarta. Si sa ii zici dupa ca ai glumit.

| troleibuz a răspuns (pentru Mosotti):

''Sunt fapte grave cu adevarat unde justitia inchide ochii''
Pentru ca nu se oboseste nimeni sa reclame.

| Mosotti a răspuns (pentru troleibuz):

Am zis ca nu as zice ca e viol, ca nu era ala homo, adica precis intentia nu a fost viol. Cand te culci cu una beata, e viol ca vrei sa faci sex cu ea.

Daca au circulat pozele, e altceva, am zis, asta trebuia rezolvata cumva clar, dar mai mult spre pagume materiale.
Acuma n-as mai filma la o adica, dar la varsta lui nu stiu, poate ca da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Las'ca ăștia sunt că părinții copilului ăla. Ar fi in stare sa bage pe alții la închisoare daca se prostesc cu odraslele lor. De parcă aia nu ar fi rautate.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da. Eu am zis, am luat-o de o prosteala copilareasca si atat.
Faptul cu distribuirea pozelor da, asta este fapta de pedepsit. Dar el doar a pozat, nu el a facut fapta si nu cred ca el a distribuit.
Daca a distribuit, asta este, ce sa zic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu nu cred că e o fapta de pedepsit, vina nu e numai lor. Ci și a lu ăla care îi s-a făcut poza, nu e ca și cum ai face asta la o persoana necunoscuta sa te bagi la ea in casa, sa o hărțuiești și umilești.
Sigur nu a fost prima dată când colegii lui își o rupeau de el, ar fi trebuit să nu stea in camera cu ei sau sa se impuna. Aia probabil i-a pus numai capac.
Trebuie sa ai probleme sa nu te poți gândi la ce simt părinții ălora, daca ar fi avut persoane in familie care au pățit așa ceva, probabil se gândeau de doua ori înainte să se bage și la poliție pentru asta.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ce sa se impuna ca na, era imatur, ca acum isi da seama de ce a facut, ca trebuia sa intervina.
Sunt si eu dur cu infactorii, insa care au fapte de condamnat, nu o gluma de cacao. Daca-i baga un fier inrosit in foc si-l mutila, da, e altceva, dar asa cum a bagat-o a si scos-o si nu s-a intamplat nimic.

Dar am zis, distribuirea pozelor trebuie cumva pedepsita ca e dauna morala, insa cine le-a distribuit sa fie pedepsit, nu el ca doar a pozat si care n-a contribuit la distribuire.

| ShaOfHatred a răspuns:

Asta înseamnă să nu gândești când faci ceva. Well, ce pot să spun? Totul se întâmplă cu un rost și cu un cost. Ai greșit, îți asumi și plătești. Învață ceva din asta și mergi mai departe.

| Alverto a răspuns:

Am mai văzut întrebarea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinem pumnii frate liberare usoara!

| OFQuestions a răspuns:

Sincer, imi pare rau pentru tine, chiar daca nu te cunosc.
Ceea ce ai facut tu nu a fost ok, te-ai luat dupa baiatul ala care ti-a zis sa faci poza, si intr-un moment de inconstienta chiar ai facut-o. Probabil ca nu te-ai gandit bine inainte sa faci asta, ai fost influentat gresit de acei baieti si totul s-a petrecut pe repede inainte. Se putea intampla oricui. Puteam sa fiu chiar si eu in locul tau. Putea fi oricine. O secunda de inconstienta poate distruge viata oricui.

Fii puternic. E un an jumate, o sa treaca. Mai repede, mai incet, dar o sa treaca pana la urma. Intereseaza-te daca poti scapa mai repede de acolo pe buna purtare. Stiu ca la inchisoare e posibil, poate e posibil si la centrul ala de detentie.

| OFQuestions a răspuns:

Daca tu ai primit o asemenea pedeapsa, atunci baiatul care si-a bagat penisul in gura celuilalt baiat, ce pedeapsa a mai primit?

| Mipasususuyamyamyam a răspuns:

Nu e normal sa fii dependent de alte persoane. O sa te maturizeze experienta asta. E spre binele tau. Pana la urma pleci cateva luni. Altii sunt plecati cu munca asa cu anii si au copii acasa. Nu-i capat de lume trebuie sa platim pentru rahaturile pe care le facem. Actiunile au consecinte. Bine ar fi ca toti sa actioneze in instanta cand li se intampla asta ca sa nu mai fie asa o normalitate sa faci mizerii din astea.

| domnulIordache a răspuns:

Oricine cunoaste putin legile isi da seama ca nu ai fost 100% sincer in ce ai relatat pe site.