| omboy a întrebat:

scuze ca pun o intrebare asa de dimineata dar am avut un cosmar groaznic...Am visat ca a murit mama mea! Doamne fereste si apara!(mentionez ca sunt baiat)Si m-am trezit plangand apoi dupa ce m-am calmat m-am dus la ea in camera si m-am linistit unpic.Sunt in stare de soc! Ce inseamna acest vis? Cum fac sa scap de starea asta? Oare are legatura ca am ignorat mesajul cu Teresa Fidalgo? Raspundeti cat mai repede va rog!

Răspuns Câştigător
| AnYyCrZ a răspuns:

Se spune ca atunci cand visezi ca o persoana moare, i-a murit moartea happy.Si eu am visat-o asa pe mama, dar m-am linistit...Nu te mai gandi la asta, cred ca te temi prea mult, iar subconstientul actioneazaa laughing

2 răspunsuri:
| Fayree a răspuns:

~ Visul este unul dintre cele mai misterioase procese infaptuite de creierul uman, iar "decriptarea" lui a atras de-a lungul timpului atentia medicilor, specialistilor in sanatate mintala, dar si a celor pasionati de latura ascunsa a fiintei umane. Aflat la granita dintre real si fantastic, visul este o modalitate de cunoastere a sinelui, spun specialistii. Iata cateva informatii interesante pe care s-ar putea sa nu le fi stiut despre visuri!batting eyelashes
Este normal sa avem cosmaruri?
Cosmarurile sunt foarte frecvente printre copii si destul de dese printre adulti. Adesea, cosmarurile sunt cauzate de stres, experiente traumatizante, dificultati emotionale, droguri, medicamente sau boala. Exista oameni care au frecvent cosmaruri care nu au legatura cu viata lor reala. Studii recente sugereaza ca acesti oameni tind sa fie mult mai deschisi, senzitivi, increzatori si emotionali decat oamenii obisnuiti.
Pot visurile sa prevada viitorul?
Exista multe exemple de visuri care par sa prezica evenimente viitoare. Cauzele unora dintre acestea pot fi coincidenta, o memorie defectuoasa, sau legaturi inconstiente ale unor informatii deja cunoscute. Unele studii de laborator au condus la visuri predictive, clarviziuni si visuri telepatice; rezultatele acestora au fost insa foarte variate atat timp cat aceste visuri sunt dificil de studiat in conditii de laborator.

~ Nu-ti fie frica, a fost doar un vis si mie mi s-a intamplat puppy dog eyes.

| Inimadefata a răspuns:

Stai linistit, niciodata un vis ca asta nu se va indeplini.ar trebui sa-ti revii si sa-i spui mamei tale ce ai visat, ea te poate ajuta!