| DenisaŞtefaniia a întrebat:

Salut TpU! (scuze categoria)
Cum se poate anula un contract de telefon, un abonament cum ar veni, de Vodafone, care este pe numele altei persoane?
Acea persoana nu mai este in tara, e plecata, cine stie.
Deci, help me, please!
FUNDA! :*
si vot, da.hee hee

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In principiu nu se poate. In real poti sa te dai acea persoana si sa-l anulezi dar numai de pe numarul de telefon pe care s-a facut abonamentul si respectand uramatoarele reguli: abonamentul sa fie in afara perioadei de un an sau doi pe cat s-a facut. Sa stii date despre persoana respectiva: adresa, serie buletin, CNP, data cand expira abonamentul. Sa fie platit la zi si sa-l mai platesti o luna pentru ca nu prea vor sa-l stearga altfel de cat cu o luna dupa ce ai anuntat.