| anonim_4396 a întrebat:

Simt atractie pentru baieti, spuneti-mi cum sa scap de asta. Funda celui mai bun!

3 răspunsuri:
| Patty_8050 a răspuns:

Presupun ca esti panicat pentru ca si tu esti baiat happy. Stai linistit, fiecare din noi e putin gay, este perfect normal. Dar daca consideri ca simti o adevarata atractie pentru baieti, cred ca e timpul sa accepti posibilitatea ca ai putea fi homosexual. Probabil ca va fi o perioada extrem de dificila pentru tine, pana cand iti dai seama daca atractia e adevarata si pana te accepti intru totul. Personal, sunt extrem de deschisa in privinta comunitatii gay, chiar o sustin foarte mult, dar nu stiu ce sa zic despre ceilalti. Nu trebuie sub nicio forma sa ascunzi lucrul acesta, chiar daca vor fi oameni care nu te accepta si sunt efectiv incuiati (fanatici religiosi, oameni ce aplica stereotipuri in exces, etc). Gandeste-te ca sunt extrem de multi oameni care te sustin, si ca este un lucru din ce in ce mai acceptat, asa ca, go for it! ^^

Nu ai cum sa "scapi de asta", nu scapi de orientarea sexuala, in niciun caz. Ti-ar dauna enorm din punct de vedere emotional daca ai incerca sa te obligi sa iti placa celalalt sex. Nici ascunsul a cine esti nu te va ajuta. Va inrautati situatia. Nu e nimic "anormal" in a fii gay happy Sper ca te-am ajutat, multa bafta in continuare, trimite un mesaj daca consideri ca te-as putea ajuta ^^

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,esti baiat nu? Sa stii ca nu prea ai cum sa scapi de aceasta atractie pentru baieti, daca intr-adevar esti atras de baieti, poate ca ai petrecut mai mult timp cu amicii tai decat cu fetele iar acum ti se pare ca ei te inteleg mai bine..etc,si din cauza asta te simti asa.Insa,daca nu este doar parerea ta, tot ce iti ramane de facut este sa petreci mai mult timp cu fetele.Fa-ti o prietena eventual, sarutati-va ..etc,si vezi ce simti in acele momente, daca esti atras de ea sau nu!

| yasser25 a răspuns:

Pai daca esti baiat...ce sa zic...e ok ramai asa, un gay in plus sau in minus nu mai conteaza!