| mariaq0105 a întrebat:

Salut TPU, știe cineva niște antidepresive bune, fără rețetă, sau substanțe care să mă ajute să mă simt mai bine? De la o vreme îmi doresc să mă sinucid, mă auto-mutilez, menționez că am luat în trecut tratament cu Fevarin deci nu am o problema să iau orice fel de pastila puternică, tentative de suicid am mai avut, e urgent.
Dau fundiță.
Nu-mi țineți morală, vă rog.

6 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Apelezi la un psihiatru. Dacă ai vreo tentativa de suicid, suni la 112 și ii anunti. Îți faci rau cu mana ta dacă iei ce îți recomanda altii, fără rețeta.

| Sofer a răspuns:

Consulta un medic. Urgent.

| Nirvanaaa a răspuns:

Pentru asta ai nevoie de medicamente date de psihiatru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mosotti este psiholog, el îți poate oferi momentan niște sfaturi în această privință până ce vei putea consulta un psiholog din orașul tău.

| aneliram a răspuns:

Mergi urgent la psihiatru pentru medicamente. Și treci peste gândul de suicid.

| marrryya a răspuns:

Ai nevoie de medicamente date de psihiatru. Nu ar strica sa mergi la un psiholog sau sa vorbesti cu cineva despre asta.