| marian23213234 a întrebat:

stiti niste solutii pentru albire dintilor de acasa? Funda+vot promit.

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

N-as recomanda sarea de lamaie, care este foarte acida.Bicarbonatul de sodiu da, se poate presara pe periuta inainte de a folosi pasta de dinti.Si nici sarea nu e buna, cum recomanda unii, pentru ca afecteaza gingiile.

4 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna poti folosi bicarbonatul de sodiu:pui pe o periuta putin bicarbonat de sodiu apoi te speli timp de 1 min pe dinti si apoi clatesti gura.Mai poti folosi si zeama de lamaie.
Mai trebuie sa ti cont si de alimentatie:trebuie sa mananci sanatos si sa incerci sa eviti alimentele care ar putea fi periculoase pentru dinti, trebuie sa te speli de 2 ori pe zi si sa mergi la dentist pentru un control o data la 6 luni-1 an.Numai bine.

| beautifulkiss a răspuns:

P.S:Nu folosi bicarbonatul sau zeama de lamaie mai des de 1 data pe saptamana deoarece smaltul poate deveni sensibil de la un timp si nu e bine.

| corolav a răspuns:

Tu cînd ești acasă te folosești de niște dinți și cînd pleci de acasă ai un alt set de dinți?
i

| Hevnoraak a răspuns:

Te speli cu bicarbonat de sodiu sau zeamă de lămâie.Astea sunt mai accesibile.