| Deutzy a întrebat:

Stiti careva ceva metode de albire a dintilor, de acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| MeetTheMonster a răspuns:

Spalaturi cu bicarbonat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-le o mana de lavabilahee hee

| Deutzy explică (pentru anonim_4396):

Ce haios esti :p

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deutzy):

Bicarbonatul "ataca" smaltul, sa nu dai prea des, o data la 2 saptamani tongue

| mat31new a răspuns:

Cum zice mer, si te speli dimineata si seara.

| TotEuMa a răspuns:

Tine cateva capsuni intr.o cana (fara zahar p ele ) si sucul ala care iese din ele este foarte bun pentru albirea dintilor. Fa un fel de gargara asa cu el. Nu da cu sare pentru ca ti se va strica smaltul.

| ShutUpAndSmile a răspuns:

Cu bicarbonat tongue. Eu am incercat putin si chiar mi s-au albit putin (asta pentru ca nu m-am spalat foarte des cu bicarbonat).

| mEr a răspuns:

Pasta de dinti Colgate Max White One... Baftawinking

| Jazzberry12 a răspuns:

Cu bicarbonat daca ai vreo carie cat e ea de mica se va transforma intr-un crater. Capsunile sunt bune pentru asta. Taie o capsuna in doua si freaca-ti dinti cu miezul acesteia. De asemenea, consumul de mere verzi ajuta, clatirea cu zeama de lamaie, cu infuzie de menta, cu decoct de busuioc.

| anapatras a răspuns (pentru Jazzberry12):

Buna. poti sa imi explici te rog cum si de ce respectiva carie s-ar transforma intr-un crater? mersi

| olo a răspuns:

Inainte de a te spala cu pasta de dinti, pune pe deget putina sare mare si dati pe dinti, fa asta timp de 2-3 saptamani si o sa ai dinti perfecti :* eu asa am facut

| BiBiIntraInAjutorPtTPU a răspuns:

Deci uite cum am facut eu si mi s-au albit imediat dupa vreo 5 spalaturi...iti pui pasta colgate pe periuta dupa presori peste un pic de sare si dupa cateva picaturi de lamaie cat sa inmoaie sarea la mine a functionat super aveam niste dinti nespalati de o lunalaughing)pentru ca ma saturasem sa ma spal in fiecarre zi si tot galbeni sa fie si acum mi s-au albit uimitor Bye funda?