| AnonimuS1312 a întrebat:

Stiu ca e putin cam devreme dar mie imi place sa fac planuri si altele dar as vrea sa imi spuneti lista cu lucrurile pentru scoala. Adica, hainele, parul, si rechizite (adica toate rechizitele- cutia cu mancare, etc... Stiti voi, lucruri marunte). Multumesc anticipat. happy

6 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Daca esti fata parul prins in coc,daca esti baiat scurt.
Haine:camasa alba/albastra/bleu
Rechizite:caiete matematica/dictando,creion,guma,rigla, ascutitoare, pic pentru sters cand gresesti cu stiloul, coperti la caiete si etichete, creioane colorate si carioci.
Daca esti in clasa 1 caiete de tip 1 sau 2 si de matematica.
Ca mancare poti sa iei un sandwich impachetat intr-un servetel si intr-o punga sau sticksuri, etc.

| Jipa95 a răspuns:

Este prima data cand te duci la scoala? Fa ce-ai facut si anul trecut cu toate lucrurile astea! happy

| hhhapciuuu a răspuns:

Ok laughing funny
o sa ti-o transcriu pe a mea * si eu le fac ca disperata din timp ) laughing

-ghiozdan
- 1 penar- creioane pixuri -trusa de geometrie, gume culori, markere

-10 coperti medii de caiete
-12 coperti caiete de marime mare
-14 caiete dictando studentesti
-2 caiete de bio
-2 caiete geografie
-2 caiete muzica

trusa de desen :
2-3 blocuri de desen A4
1 set pensule
acuarele
paleta

(nu stiu ce uniforma ai tu dar )
:
4 camasi albe
blugi
echipament de sport ( colanti, trening, adidasi )

pantofi ( sandale, tenesi, bascheti etc )

esarfe

sosete si dresuri
elastice, bentite si clame de par /

si s-ar putea sa ai nevoie de un halat alb de laborator pentru ora de fizicawinking depinde daca o sa vrea profa ta sa faca experimente de acum sau daca e la anul' /.
materiile noi vor fi doar fizica ( care-i naspa laughing ) si orele de matematica vor fi impartite in geometrie si algebra * o sa-ti zica profa din prima zi ce ai nevoie )

I hope I helped
:*

| Futhakari a răspuns:

Esti o femeie in varsta care e mama sa inteleg? Ca un copil nu ar fi pus intrebarea asta nici o data, acuma de ce ai nevoie un trening nou daca la copil nu-i mai bun cel vechi, daca e baiat parul sa fie scurt, caiete de mate/romana. Si ami vine sa renunt sa ati mai zic ceva nu stiu dar asa mi-a venit explica tot spune tot ce varsta are casa sti si noi rusinosi mai e poporu asta

| Mateescu_Dragoş_1996 a răspuns:

Conteaza si in ce clasa esti...adica unele lucruri iti trebuie la doamna invatatoare iar altele la liceu! Fi mai explicita te rog!

| AnonimuS1312 explică:

Trec intr-a sasea