| CeQe a întrebat:

Stiu ca intrebarea pe care o voi pune este in categoria gresita, dar nu am stiut unde sa o pun.Ieri am fost in oras cu niste prieteni si ne-am facut poze cu camera digitala.Acum,problema este ca nu pot scoate pozele de pe el,bag mufa in camera si in unitate,dar pe ecran-ul calculatorului nu imi apare nimic,deci nu pot scoate pozele.ce sa fac? pe aparat scrie sa verific conexiunea dar nu are nici o problema conexiunea, ca aparatul merge.Ce pot sa fac?

1 răspuns:
| peachglow a răspuns:

Hey! Solutia la problema ta este sa scoti cardul de date micro sd din el si sa il conectezi la un cititor de astfel de carduri. Uite de exemplu http://www.shopmania.ro/cititoare-de-carduri.Am avut aceeasi problema si e de la fir sau de la mufa ta de la calculator care poate are o defectiune.Te asigur ca asa merge perfect.Succes cu pozele!