| TheGreenWolf a întrebat:

Am si eu o "problema". Imi place de o fata din clasa de la mine, dar nu stiu cum sa-i zic. Problema mea e ca mai sunt si timid... :'( Ce as putea face?

Mersi! big grin

Răspuns Câştigător
| VICTORTPURO a răspuns:

Tu ca barbat trebuie sa capeti curaj, timiditatea iti va ruina sansele sa poti avea o relatie cu o fata, ai doua variante sa ii spui ca o placi, prima fiind sa te apropii de ea prin comunicare, sa vezi ce ii place, ce face in timpul liber etc si nu in ultimul rand sa ii dai de inteles prin gesture ca simti ceva pentru ea, asa o sa te apropii putin de ea, eventual vei putea deja sa o inviti mai apoi undeva sa iesiti, ca sa inceapa etapa pe care o vrei tu, a doua variant consta in curajul tau maxim, sa mergi pe cale directa si sa ii spui ce sentimente ai pentru ea, aici chiar daca primesti refuz, dar macar o sa afli si tu daca ai ceva sanse sa e combini cu ea, ca uneori stii cum e, te dai cu o fata, se comporta si ea frumos cu tine parca iti da semne si ea ca te-ar placea, insa la final afli ca nu e ceva mai mult decat o simpatie prieteneasca, si apoi regreti ca ai depus efort maxim in a afla doar chestia asta, iti doresc mult success, si tine minte fetelor le plac baietii cu initiativa si indrazneti, arata-i ca ai ceva ce ceilalti colegi baieti nu auwinking

4 răspunsuri:
| ShamelessQboy a răspuns:

Lasă timiditatea, si intra in vorba cu ea, vezi ce-i place, ce aveti in comun si usor usor va veti apropia.

| M13 a răspuns:

Ba, daca ii zici direct ca o placi ori castigi o iubita ori nimic. Nu este nimic rau in ati exprima sentimentele chiar daca poate colegii tai o sa rada de tine nu este nici o porblema, este un act de curaj mai mult happy

| Unnumenefolosit a răspuns:

Ba eu zic sa nu te bagi. E naspa sa fii cu o fata/baiat din aceiași clasa. Dupa o sa va despartiti si o sa ramaneti in aceiași clasa si o sa va vedeti zilnic si ***. Si nu o spun doar asa, sunt si eu in situatia asta so chiar e naspa rau. Acum nu stiu, cum vrei tu.

| TheGreenWolf explică (pentru Unnumenefolosit):

Is in a 8 a... aproape nu o sa ne mai vedem in fiecare zi laughing))