| BananaSuparata a întrebat:

Sunt baiat si vreau sa ma vopsesc blond in tot capul si dupa daca e sa ma fac roscat / roz, am pierdut un pariu laughing) Vreau sa stiu, daca este voie la scoala asa? Sau daca esti vreun regulament care interzice vopsirea parului asa...

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Regulamentul scolar in vigoare prevede:
Art. 31. Se interzice elevilor purtarea părului excesiv de lung pentru băieţi, a părului vopsit ori modelat anormal (gel, ţepi, etc.);

| NH4OH a răspuns:

Buna.
Sa nu mai faci pariuri de genul.
Te faci singur de tot rasul si o sa-ti stea oribil parul.
Baietilor in general nu le stau bine cu parul blond pentru ca o sa se observe foarte mult sprancenele mult mai inchise. Si roz peste blondul ala, se va amesteca si va arata un roz spalacit.
Cat despre scoala, o sa-si bata joc de tine cu totii, plus ca s-ar putea sa fii dat afara de la unele ore, de unii profesori, nu toti te inteleg, ori o sa-ti propuna sa te tunzi 0, si mai naspa e ca daca te vede directoarea/directorul iti va chema parintii la scoala si va iesi un scandal general, dintr-un pariu idiot.
Mai bine, stai asa, sau pune-i pe aia care au facut pariul sa se vopseasca ei daca vor, in curcubeu, ca tu nu ai chef sa fii batjocorit.
Bafta!

| NaneSchizophrenia a răspuns:

Nu mi se pare ceva normal, ca pentru un pariu sa-ti strici aspectul, mai ales ca esti baiat.
Iti dai seama ca nici o fata nu te va mai privi? te va considera bufon.
Da, si toti profesori vor avea treaba cu parul tau, eu am avut doar niste suvite blonde, si toti m-au intrebat de ce am facut-o si daca-mi place laughing
Plus ca-ti strici si scalpul, chelestii laughing
Deci nu.laughing
Bafta! Funda?big grin

| EchoDemon a răspuns:

Este interzis din cate stiu eu. Da-l in colo de pariu.

| Alequandra a răspuns:

Stiu ca la mai multe licee te lasa cu suvite de anumite culori, de exemplu eu am avut roz cu albastru si verde si acum am portocaliu cu rosu si eu nu am patit nimic din partea profesorilor.
Acum depide daca te lasa parintii...

| Shar0nSpitz a răspuns:

Depinde ce inteleg profesorii tai prin "tinuta adecvata" pentru ca pot include aici si parul, bijuteriile, unghiile, etc..deci depinde ce profesori ai si ce clasa esti happy

| ___XM3U a răspuns:

Eu la școală am văzut fete vopsite în roșu și nu au primit referat deci cred că ai voie să te vopsești și dacă te vopsești n-ai de ce să primești referat