| Gabriel_Alexandru_1997_Hwso a întrebat:

sunt clasa a 10-a in Colegiul Tehnic Iuliu Maniu,profil mecanic auto,doar ca nu se prea invata mai nimic, mai ales la practica, as vrea sa ma mut intr-un liceu de matematica informatica (spre exemplu Dimitrie Bolintineanu ), dar multi mi-ai spus ca daca termin un liceu cu profil MATE-INFO,trebuie neaparat sa fac facultate ca sa pot obtine un job, daca nu, practic nu am ce face cu acea dimploma care o primesc cand termin clasa a 12-a,. Este adevarat? nu am ce face in viata daca nu fac facultate si termin un liceu de profil mate-info?

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Specializarea ta de la Colegiul Tehnic "Iuliu Maniu" ofera sanse mai mari de angajare decat daca termini Matematica-Informatica. Daca vrei aceasta specializare uita-te pe acest site si alege un liceu cu specializare asemanatoare cu a ta. http://admitere.edu.ro/2013/staticRepI/j/