| RazvanMessi10 a întrebat:

Sallut TPU, am si eu o intrebarE: acum am trecut in clasa a-10-a la un liceu tehnic pe profil: fabricarea produselor din lemn -si nu ma pot transfera niciunde ca nu ma lasa mama - intrebarea mea este: pot face o facultate de informatica sau ceva mai greu daca termin liceul si cu profilul ala - adica trebuie sa am si un profil real - sau uman mai bun gen mate-info, filologie, stiinte...dau funda multumesc!

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Poti sa te transferi dupa primul sau al doilea an, la un profil corespunzator, cu eventuale diferente date sub forma unor examene si in functie de locurile disponibile Trebuie sa te adresezi conducerii liceului unde vrei sa mergi.Acum nici nu ar fi posibil.