| marius_8727 a întrebat:

Sunt clasa a 9=a, iar pe semestrul II vreau sa ma mut la o alta clasa din acelasi colegiu din motiv ca nu m-am integrat bine in colectivul clasei, iar unii colegi se mai iau din cand in cand de mine. Sunt sigur ca vreau asta, dar cumsa-i spun directorului aceste lucruri incat sa ma mute?

1 răspuns:
| DauRaspunsuriBunePeTPU a răspuns:

Foarte simplu. Fii cat mai formal. Incepe cu ''Subsemnatul/Subsemnata.'' mai departe stii povestea. Da cat mai multe argumente, dar nu specifica numele colegilor. Eventula vorbeste cu mama ta, si mie mi s-a intamplat la fel in clasa a5-a. Iar dintr-a 6-a am fgst mutata direct la B, la franceza. Very simple. Poti spune si ca nu te descurci la limba a II-a pe care o faci in clasa at si te transferi la alt profil cu limba a II-a mai simpla... FUNDA?