| bibanulmare21 a întrebat:

sunt clasa a 9 la un liceu teoretic pe profil filologie. Vreau ca după terminarea acestui an sa ma mut la un liceu tehnologic pe profil mecanică. Sunt jignit și amenințat de profesori și colegii râd de mine, nu mi se pare super greu acolo, dar nu mai vreau. ma pot transfera când termin anul la un liceu tehnologic? Am media 7.12 și acolo cea mai mică este 3 parcă. Am foarte mulți colegi acolo și ador mecanica. locuri sunt.
As putea sa ma transfer? Care ar fi condiția?

Răspuns Câştigător
| Seven07 a răspuns:

Nu sunt conditii prea masive. Te transferi si dai niste diferente pentru *module*. Modulele sunt profile tehnologice, de exemplu eu am avut cam 18 module in 4 ani de liceu. In clasa a 9 imi amintesc ca aveam 3 doar, deci asta ar fi singura chestie. Si lasa naibii colegii si profesorii, fa ce iti place e viata ta nu a altora, eu sunt opusul, nu ma pasioneaza mecanica si am mers pe tehnologic, si am intrat chiar si in politehnica desi nu'mi place de nici o culoare, si nu ma simt implinit cu asta. Deci fa ce iti doresti. Diferentele sunt usoare si absolut oricine le poate lua :-).