| JustAod a întrebat:

Salut TPU, sunt elev in clasa a 8-a si am luat in simulari 6, 60 la mate si 7 la romana (la mate stiam de 7, 60 dar m-am grabit si la romana m-i-a dat un profesor 5, 90 si resrul peste 7), crede ti ca ar fi de ajuns 4 teste pe saptamana si 7 ore de meditație

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ești ingrămădit, poți face câte ore vrei că le faci degeaba. Spune-ne - pe o scară de la 1 la 6 - la ce nivel de ingrămădire ești.

| JustAod explică (pentru sierra1):

Nu sunt chiar asa îngrămădit, presupun ca sunt cam 2-3 maxim

| Dragobeta a răspuns:

"la romana m-i-a dat"
"crede ti"
Lipsa unor semne de punctuatie. Semnul intrebarii de la sfarsit.
Cred ca ar fi necesare (cel putin la limba romana) 7 ore de meditatie PE ZI! Singur sau cu profesorul.
Daca parintii pot suporta costurile meditatiilor, e nevoie de mai mult. La ambele materii. Daca nu, munceste singur acasa. Dar mult mai mult decat acum.

| JustAod explică (pentru Dragobeta):

A corectat TPU automat, stiu sa scriu corect gramatical

| Dragobeta a răspuns (pentru JustAod):

Exclus. Nu "corecteaza" gresit.

| JustAod explică (pentru Dragobeta):

Ba da, imi aparea ca am greseli si zicea ca am gresit "credeti" si "mi-a" si am dat sa corecteze si sa posteze, si asa s-a postat.