| SheWolf2000 a întrebat:

Ne-au adus rezultatele la Simulările Naționale la clasa a 8-a. La romană am luat 9, iar la mate 7. Sunt foarte demoralizată, deoarece ma așteptam la note mult mai mari, mai ales la mate, făcând si meditații. Credeți ca un elev cu note de 7, 8 si 9 la simulări ( am luat la celelalte 2 simulări din dec si ian 9, 10; 8,30; 9,65 si 7, 40 ) poate lua note peste 9 la Evaluarea Naționala din vara?

7 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Da. Poate.
La simularile pentru bac, am picat cu brio. Mi s-a rupt.
Pana la bac, mi-am marit notele cu mai mult de 3 puncte juma'.
Imi permit sa cred ca poti lua 10, asa ca sus moralu'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă înveți și exersezi, poate iei...

| NimeniSiAtat a răspuns:

Pregateste-te mai bine. Si poate totusi ai noroc sa pice ceva usor. Multa bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| tiranul a răspuns:

Normal ca poti.Continua sa lucrezi in plus la ambele si recapituleaza tot timpul ca sa nu uiti nimic.Eu am dat evaluarea anul trecut si am colegi care de la chiar 6, 7 si 8 in simulare au ajuns la peste 9, 60 media de la examen.Deci se poate, daca nu te opresti din exersat.

| Kuws6 a răspuns:

Sigur! Cu putin mai multa concentra si fara emotii, totul este posibil.Eu zic sa nu te demoralizezi pentru ca sunt sigura ca stii adevarata ta valoare.

| SheWolf2000 explică:

Va mulțumesc pentru încurajări! O sa studiez foarte mult si nu o sa ma las pana nu iau 9 sau chiar 10, îndrăznesc sa sper la Evaluare! ❤️