| K4n3kiK3n a întrebat:

sunt elev la mate info intensiv si trec clasa a 12-a si vreau sa stiu daca trebuie sa invat toate comentariile operelor unui singur autor sau doar un comentariu de la fiecare (spre exemplu la poezia romantica avem 2 opere eminesciene si nu stiu daca ar trebui sa le invat pe ambele sau daca as putea doar unul ). Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Doar o operă de la fiecare autor trebuie să înveți, când vei primi subiectul va scrie o poezie romantică de exemplu ( nu una anume din creațiile eminesciene) și o scrii pe cea pe care ai învățat-o.

| K4n3kiK3n explică (pentru zurick):

Ms

| zurick a răspuns (pentru K4n3kiK3n):

Cu plăcere, mult succes la bac ^^