| anaareciuma1234 a întrebat:

Sunt fata, am 14 ani si parintii mei au probleme financiare,din acest motiv parintiii nu imi mai dau bani de buzunar.M-am hotarat sa incerc sa imi castig proprii bani. Aveti vreo idee? Cum as putea sa fac rost de bani? Va rog sa imi dati mai multe sugestii.Fara raspunsuri nesimtite, va rog frumos.happy. Multumesc anticipat.:*

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Buna! Te apreciez mult ca la varsta de 14 ani intelegi situatia financiara a parintilor si chiar vrei sa ii ajuti. O idee ar fi sa te angajezi ca si promoter la un stand (de sucuri/biscuiti) in hipermarketuri, imparti pliante la intrarea in magazine, la varsta ta nu prea ai mari posibilitati de angajare. Te poti oferi sa faci curat la o vecina 2 (sa speli vasele, sa o ajuti la mancare, sa faci curatenie prin casa) in schimbul unor banuti. Succes!

| anaareciuma1234 explică (pentru znstr):

Multumesc frumos! Cred ca o sa ma ajute destul de mult ideile tale..Multumesc de ajutor.

| znstr a răspuns (pentru anaareciuma1234):

Sper sa reusesti! Nu ai pentru cehappy

8 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Răspunsuri nesimtite, adică ălea în care te trimitem la produs? Stai liniştită, oricum nu mai ai loc acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mhh, la 14 ani singurul lucru care l-ai putea face e sa vinzi niste obiectewinking!

| TheSmith a răspuns:

Poti sa lucrezi ca promoterita...sa imparti pliante! daca esti din Brasov, te pot ajuta sa te angajezi ca promoterita! Succes!

| anaareciuma1234 explică (pentru TheSmith):

Nu am eu norocul asta.Sunt din Prahova, din Baicoi mai exact.laughing

| TheSmith a răspuns (pentru anaareciuma1234):

Ghinion...cauta pe la pensiuni ajutor de ospatar! cumpara un ziar si cauta job-uri part-time

| Lydiaaa a răspuns:

Pai..Ai putea incerca sa fii promoter (sa imparti pliante timp de cateva ore)insa nu stiu de la ce varsta e.Cauta si tu pe net si poate gasesti ceva in legatura cu astahappy