| MihaLoveYou a întrebat:

O sa fac o petrecere in pijamale de ziua mea, vreo idee? Cum ma pot distra impreuna cu cele 5 prietene care o sa fie invitate sa doarma la mine acasa? (avem 13 ani fiecare) Ce jocuri putem face ca sa ne distram, aveti vreun joc sa vreun film potrivit pentru aceasta ocazie (in afara de karaoke pentru ca nu am microfon si alea alea)?

Răspuns Câştigător
| Prajiturica_6436 a răspuns:

Pai...eu m-as uita la un film...stiu si eu de exemplu o comedie sau nu stiu un film de groaza, in mod sigur as comanda pizzawinking, as pune muzica si as face un concurs cu cel mai funny mod de a dansa, as face poze pentru ca eu sunt obsedata de poze, as face impreuna cu prietenele clatite sau fursecuribatting eyelashes asa ca sa fie mai amuzant, o bataie cu pernewinking, concurs cu cea mai amuzanta invitata, puteti sa va adunati intr-un "cerc al prieteniei" si sa faceti ceva interesant si sa deschideti putin capitolul "boyfriend"smug
Cam astea ar fi ideile mele...imi pare bine ca te-am putut ajuta.

Bafta si xoxo de la mine...winking

21 răspunsuri:
| roksy a răspuns:

Petrecere in pijama

O petrecere in pijama este ocazia perfecta pentru a sta treji pana noaptea tarziu impreuna cu prietenii!
VESTIMENTATIE:
Scufie -Te face sa arati ca o batranica, dar pentru o petrecere in pijamale este cool.

Ciorapi -Cu model sau uni, ori sosete flausate sau cu cauciuc pe talpa...important este sa nu-ti fie frig.

Incaltaminte -Ce-ar fi sa porti o pereche de papuci de casa in forma de animale? Toti vor admira picioarele tale de "gaina".

Pijama -Numai cine vine cu pijamaua la pachet are voie sa participe!

MUZICA: Muzica linistita este ideala, de exemplu Dido, Coldplay, Alicia Keys, Nelly Furtado, Sarah Connor, Seal sau Usher.

PERNE SI PATURI: Foarte multe perne si paturi ca sa fie calduros.

BATAIE CU PERNE!: Unde sunt perne, vine sigur si bataia. Ai grija ca inaintea petrecerii sa aduni toate maruntisurile din camera.

MANCARE SI SUCURI: Ce petrecere este aceea fara snacksuri sau chipsuri, fara dulciuri si fara sucuri de fructe?

BAIETI?: Nu exista! Petrecerea asta este numai pentru tine si prietenele tale.

PAT: Pregateste o saltea mare pentru toate prietenele tale care vor dormi la tine.

JOCURI: Inventati o noua poveste WITCH sau ghiciti in ursuleti gumati: rosu=iubire, galben=succes, alb=claritate, verde=incredere, portocaliu=creativitate.

LUMANARI: Lumanarelele parfumate sau simple creeaza o atmosfera magica.

uite inca un site care te va ajuta http://lifestyle.ele.ro/Petrecere_in_pijama_--a3025.html;);)

Si acum sa inceapa petrecerea! Deja aud pe fundal melodia lui Cindy Lauper - Girls just wanna' have fun! :)

| Lora_6439 a răspuns:

Uite o idee interesanta de joc este urmatoarea: fiecare sa aiba cate 2 biletele. Pe unul sa scrie "Ce face?" si pe altul "De ce?". Fiecare din voi scrie cate ceva aiurea pe cele 2 bilete (de ex: Ce face? - Afara tocmai a iesit soarele. De ce? - Pentru ca mor de foame.). Le impachetati frumos si faceti 2 gramezi, fiecare corespunzand unei intrebari. Puneti biletele acolo, le amestecati si fiecare trage un bilet de la "ce face" si un filet de la "de ce". Va vor pica biletele altora, sau chiar ale voastre si le cititi (Se intampla asta pentru ca...). Apoi scrieti iar, pe biletelele pe care le aveti si urmati iar pasii de mai sus. Va fi amuzant daca aveti imginatie. In rest puteti sa dansati, sa va jucati baba oarba, matele incurcate, carti (macao pe dezbracate laughing ), sa barfiti... happy

| EllaGirl97 a răspuns:

VESTIMENTATIE:

Scufie -Te face sa arati ca o batranica, dar pentru o petrecere in pijamale este cool.

Ciorapi -Cu model sau uni, ori sosete flausate sau cu cauciuc pe talpa...important este sa nu-ti fie frig.

Incaltaminte -Ce-ar fi sa porti o pereche de papuci de casa in forma de animale? Toti vor admira picioarele tale de "gaina".

Pijama -Numai cine vine cu pijamaua la pachet are voie sa participe!

MUZICA: Muzica linistita este ideala, de exemplu Dido, Coldplay, Alicia Keys, Nelly Furtado, Sarah Connor, Seal sau Usher.

PERNE SI PATURI: Foarte multe perne si paturi ca sa fie calduros.

BATAIE CU PERNE!: Unde sunt perne, vine sigur si bataia. Ai grija ca inaintea petrecerii sa aduni toate maruntisurile din camera.

MANCARE SI SUCURI: Ce petrecere este aceea fara snacksuri sau chipsuri, fara dulciuri si fara sucuri de fructe?

BAIETI?: Nu exista! Petrecerea asta este numai pentru tine si prietenele tale.

PAT: Pregateste o saltea mare pentru toate prietenele tale care vor dormi la tine.

JOCURI: Inventati o noua poveste WITCH sau ghiciti in ursuleti gumati: rosu=iubire, galben=succes, alb=claritate, verde=incredere, portocaliu=creativitate.

LUMANARI: Lumanarelele parfumate sau simple creeaza o atmosfera magica.

uite inca un site care te va ajuta http://lifestyle.ele.ro/Petrecere_in_pijama_--a3025.html;);)

Si acum sa inceapa petrecerea! Deja aud pe fundal melodia lui Cindy Lauper - Girls just wanna' have fun! :)

| Lolicika a răspuns:

Eu dazk as face o petrecere sigur as viziona un film de groaza de ex."cele 13 fantome" e super tare

inainte as barfi cu prietenele mele despre vedete
am manca popcorn dupa care ghost

| xuanbou a răspuns:

Perna smug

| bibitica a răspuns:

Pai va imbracati in pijamale, mancati mancare nesanatoasa, faceti concursuri, puneti muzica, va puneti muzica, si tot asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa va faceti coafuri una la alta si apoi sa dati note pentru Miss Pijama
joc de mima, la fel cu note pentru cea mai inspirata mima, adunati nota de la mima cu cea de la coafura si tot asa pana alegeti Miss pijama
o parada a modei, bineinteles in pijamale, nota, miss pijama, etc.
o imitatie a unui cantaret, cantareata, nota, miss pijama, etc.
proba de facut sandwich-uri... sau altceva la bucatarie, nota, miss pijama
sedinta de fotografiat, NOTA, MISS pijama... etc.
sper sa va mai vina ceva idei, nota, miss pijama, etc :-D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unul din jocurile cele mai potrivite exclusiv pentru petreceri in pijamale este twist, sau nu mai stiu exact daca asa se numeste. stii despre ce vorbesc, nu? "mana dreapta pe bulina galbena" etc etchee hee. e un joc foarte popular, sigur il stii. aaa, si de asemenea ati putea juca mima. garantez ca o sa va amuzati copios. in ceea ce priveste filme sau chestii de genul nu cred ca exista o lista... decat cea pe care ti-o intocmesti tu. eu iti recomand comediile romantice, filmele cu adolescenti, ceva care sa va destinda happy. desigur, filmul de groaza ar trebui sa fie nelipsit laughing. iti recomand "shutter" (varianta originala japoneza), "the ring 1" sau te mai documentezi tu. eu ti-am spus ce filme am vazut eu la asemenea petreceri si au facut ca seara noastra sa fie mai distractiva laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar crezi ca te lasa sa faci petrecere in pijama? bine daca te lasa poti sa va facety unghiile una la alta, sa va facety coafuri, sa va machiaty, sa faceti parada modei, sa dansati, sa va batety cu perne, etc. Apropo pe mine ma invity puppy dog eyes?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar in seara asta dorm la o prietena si ne uitam la multe filme, mancam salate dietetce, poate prietene tale tin la silueta nu vor sa manance sea, ane uitam la filme, vorbim pe messs cu altii.ne jucam. dasna. povestim si afcem planuri pentru. viitor.si pe la ora 6 dimineata dormim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unfilm despre cele mai bune prietene un joc, un test cum ar fi ce fel de vedeta ai putea fi sau care e stilul tau cinematofraf potrivit pentru tine.Pa mi-a facut placere sa iti dau cate-va sfaturi. Te pup, sper sa te m-ai pot ajuta cu ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O petrecere in pijama trebuie sa fie mai speciala.nu trebuie sa lipseasca popcornul, filmele si bineinteles barfele, machiajul, pernele si pijamalelelaughing. si sa stati pana tarziu.adica pana pe la 7 si etc. app in seara asta chiar vine o colega pe la mine sa doarma si cred ca o sa ne distramlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va puteti juca adevar sau provocare sa vb despre baieti sa ascultati muzica si ai putea sa cumperi niste reviste:popcorn, bravo, bravo girls sa le cititi sa va amuzati si sa faceti testele de acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da in [primul] rand sa va macheati legate la ochi apoi sa va jucati magarusul prinde coda si nu in ultimul rad sa vb despre baieti si lenjerie intima. ok si eu am facut asta si am tot 13 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa va bateti cu pernele si sa va aratati secrete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa va bateti cu pernele si sa va aratati secrete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paii... faceti-va unghiile, vizionati un film si jucati un joc amuzant ca Twister. Asta va fi dristractiv!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e usor pentru mine pe mine ma incanta o comedie de joc sunt sigura de o bataie cu perne nu da gresi niciodata, imbracamintea trebuie sa fie o pijama lejera si draguta in culoarea ta preferata, muzica...pai...incearca trupa ta preferata.pregatirea este usuara aseaza machiaje accesori de par reviste de barfa cu vedete.atata am succes si multa bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur. e simplu.jocuri sunt o gramada cum ar fi bataie cu perne, fete, filme sau baieti, adevar sau provocare, mima.cand e vorba de filme s-a schimbat blaca. poti sa pui filme de pe casetele tale video sau sa intri pe internet si sa dai filme online.

| d33ajustme a răspuns:

Si eu fac petreceri in pijamale mai ales de ziua mea x3
Decii pentru a avea o petrecere super smug trebuie sa-ti faci camera cat mai viu colorata cu decoratii~> nu trebuie cumparate, poti sa le faci tu sau mai misto e sa razi impreuna cu prietenele tale.A.si vezi ca pentru film ai nevoie si de floriceelee =p~

◕Adunati toate chestile de >>fetitecele mai funny. [ nu sterge niciodata pozele in care nu ati iesit bine, daca le pastrezi o sa razi mult dupa un timp indelungat ].

◕Adunati toate chestile de baieti : haine de la tatal sau fratele tau, haine mai largi de ale tale, haine inchise la culoare, caciuli si strangetiva parul in caciuli si desenati`va niste barbi. E foarte taree :]]]! Faceti multee poze si sa nu iti fie rusine sa le pui pe fb smug.

◕Faceti poze gen BFF. Cu poze mainile, poze in care sunteti legate la ochi, poze artistige… creativa coafuri ciudatee si dati`le cu fixativ  si dansati mult! Si puteti si sa faceti sport impreuna.

◕Jocuriii >>
-nu pierde timpul cu jocuri plictisitoare. Faceti lucruri cat mai nebunatice!
-jucati >>provocarilaughing

◕Creati`va un cod secret.
Creati`va un jurnal.
Creativa o agenda! Unde puteti sa scrieti :si codul si codul secret si puteti sa clasificati cei mai buni baieti din clasa voastra : 1. X- cel mai cel… 2.y-al doilea cel mai cel, si asa poti si cu fitoasa clasei sau profesoara cu cel mai mare fund :]] sau chestii din astea siii mai puteti scrie si amintirile voastre printr`un cuvant dar sa va si dati seama de ex : energizant sau fantoma sau alte cuvinte .

◕ Gata nu mai pot. ma dor mainile de la cat am scris. Sper ca iti folosesc ideile mele x333!~~

| qwydyu a răspuns:

Este o legenda care spune ca daca spui blody mary de 3 ori in fata oglinzi o sa apara in fata oglinzi si o sati scoata ochii. dar este doar o legenda...