| Eduard220 a întrebat:

sunt la liceu pe profil electronica automatizări și din semestrul următor vreau sa ma transfer la alt liceu pe profil turism. Am fost acolo am vorbit cu secretarele care mi-au zis ca nu au profil electronica si ca au doar profile cu medii mici si ca nu ma pot transfera. După ce m-au întrebat ce medie generală am avut in clasa a 10-a si le-am spus că 7.15 o profesoară care era acolo a zis "sa depună între semestre o cerere de transfer si luam o decizie în consiliul profesoral" la care secretarele nu au obiectat nimic. După ce am iesit a venit si mi-a spus "deci in vacanță intersemestriala vii la noi cu mama, faci o cerere de transfer si noi vorbim in consiliul profesoral". Acum vine întrebare, cum trebuie sa arate o CERERE DE TRANSFER către liceul la care as vrea sa ma transfer?

1 răspuns:
| Atfas a răspuns:

Pei mai intai trebuie sa iei de la liceul tau fisa de transfer care contine media semestriala si cu acea fisa sa te duci la liceul la care vrei sa te transferi.