| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu.sunt suparat pe mine insumi, nu stiu cum sa explic...pe felul cum ma comport, simt ca sunt mai bun de atat, dar mereu raman in carapacea mea.Chiar daca nu par o persoana timida, in interiorului meu sunt.Cred ca daca as fii bagat fetele mai mult in seama.as fii scos mai mult de la ele decat 2 vorbe.Ele mereu imi zic Buna, zambesc, ma baga in seama...eu nimic! Simt ca sunt un fraier.ca as fii avut multe prietene daca stiam sa ma comport cu ele, sa dau mai mult din papagal, sa socializez mai mult.sa le abordez si eu! Ce sa fac? Mereu regret ce fac,.nu am tupeu! Nu stiu ce sa le spun, am 15 ani.

3 răspunsuri:
| DeliaDelii a răspuns:

Da incearca sa fii mai "tupeist" dar nu sa intreci limitele ca dupa treci in cealalta extrema si nici asa nu e bine, incearca sa fii tu insuti dar lasa timiditatea de-o parte pentru ca noi astia timizi avem doar de pierdut in viata.

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Mimo,nu e mereu un lucru bun sa fii asa timid,baga-le in seama,spune-le o gluma,sari pe ele(nu la propiu!) socializeaza cu ele,la varsta ta e putin ciudat,asta pentru mine,pentru ca eu sunt tupeist si totusi cuminte,fetelor din ziua de azi le plac baietii aia rai,care fac nazbatii si mereu ala cuminte cade de prost.
Ce s-ati zic, fii si tu mai tupeist, vorbeste cu ele, macar daca nu vorbesti la scoala, vb pe un site de socializare macar iti v-a fii mai usor.

| TheoryOfHarmony a răspuns:

Este normal! Esti inca tanar si ai tot timpul inainte sa te maturiezezi sa te obisnuiesti sa socialiezi. Nu este nimic rau in a fi asa. Nu ai de ce sa fii suparat pe tine.
Crede-ma, la varsta ta este mai bine sa fi timid si la locul tau, decat nesimtit cum sunt majoritatea adolescentilor din ziua de astazi.
Plus ca fetele apreciaza mai mult un baiat care este mai cuminte, decat unul foarte galagios si stresant.
Deci stai linistit si continua sa fi tu insuti, asta este cel mai important!