| Mihaiflorin14327 a întrebat:

Salut TPU! Sunt un baiat timid fricos nu stiu sa vorbesc cu fete si ma consider foarte urat etcSi vreau sa ma schimb sa am si eu prietenii sa nu lasa pe alți sa ma calce in picioare sa scap de timiditate și nu stiu sa comunic, cu nimeni nu am habar sa pornesc o conversatie etc nici cu părinți apropiații nu prea vorbesc si eu in interiorul meu imi place sa fac alte persoane sa rand mie imi place sa fiu o persoaba amuzanta etc da ba sunt prea timid ba ma descurajez etc si cum pot sa devin o persoana amuzanta sa pot sa tin si o conversatie etc și vreau sa ma schimb aveti un sfat pentru mine cum sa reusesc sa fac o schimbare uriașă în viața mea,daca stiti chiar si persoane de pe yt etc care m ar putea ajuta videoclipurile lor etc cel mai bun raspuns primește funda, multumesc!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt un baiat timid fricos.
De ce ți-e frică? De responsabilitate.
Dacă ieși printre ceillalți și devii așa cum ai dori. știi ce o să pățești? O fată o să se lege de tine și o să facă bărbat din tine. Iar ca bărbat trebuie să faci efortul de aduce bani acasă, la soție și la copii. Aceasta este foarte greu, până te obișnuiești.
Este o posibilitate.
Dacî o analizezi, ce urmează, s-ar putea să te decizi să ieși afară ca să înfrunți viața.
Dacă ai ieși afară ( o mișcare cu picioarele) ai face o schimbare uriașă.

| LilWatamaloon a răspuns:

Am avut și eu problema asta și încă o am, dar am reușit să mă deschid mai mult în fața oamenilor după ce am avut cu ei conversații 1-1 și apoi de tip grup, poți să încerci să abordezi subiecte populare despre care toată lumea discută, după ce ajungi să ai mai mult curaj poți să adaugi și subiecte unice care sunt doar pe placul tău și să observi reacția celor cu care discuți și de asemenea, îi poți ruga și pe ei sa-ți povestească ceva preferat al lor. Sper să reușești să te dezvolți în ceea ce privește comunicarea și să ai mulți prieteni!

| Maestro003 a răspuns:

Am avut și probabil am aceiași problemă, nu știu câți ani ai dar încearcă să-ți anturajul și grupul de oameni care te înconjoară, probabil te simți timid mai ales în fața persoanelor care te cunosc, încearcă să vorbești cu persoane necunoscute din alta școala, liceu etc. Știi aspectul fizic nu prea contează, mai tare este important ca să fiu îmbrăcat decent și să ai o igienă corespunzătoare, multe fete apreciază acest lucru.

| Swiftie a răspuns:

Asculta muzica si devin o hot boy summer. Vorbesc mega serios. Fa o lista cu lucrurile pe care ai vrea sa le ai si muncește pentru visurile tale.