| RaspunsuriBune a întrebat:

Trebuie să fac o decizie şi mă cam depăşeşte.

În urmă cu 5-6 luni o fată m-a întrebat dacă vreau să fiu partenerul ei la banchet şi am acceptat, promiţându-i că orice s-ar întâmpla o să merg cu ea. Nu o plac.

Dupa vreo 2 luni, altă fată m-a întrebat acelaşi lucru. Istoria s-a repetat, am acceptat. O plac.

Aici intervine marea dilemă. Cu are să merg? Adică pe prima nu o plac însă i-am promis şi m-a întrebat prima, iar pe a doua o plac însă ea m-a întrebat după şi are şi iubit, dar vreau mai mult să merg cu ea.

Adică ştiu, să fac ce îmi este mie mai bine, dar are şi iubit şi mnah nu ştiu ce decizie să iau.

Mulţumesc! dau fundă celui mai bun răspuns ^_^

10 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

1. Nu poți mulțumi pe toată lumea
2. Poți fi sincer cu toată lumea
3. Îți spun cum aș proceda eu (este o opinie personală, te rog să o tratezi ca atare happy )
4. Daca mi-am dat cuvântul faţă de două domnişoare eu l-aş onora pe al primeia.
5. Din câte povesteşti tu a doua decizie a fost luată după criteriul fizic al partenerului
6.Eu i-aş spune celei de-a doua, verde-n faţă că am fost atras de tine şi de aia am acceptat dar am fost invitat înainte de alticineva, îmi cer scuze, (mai bine îi zic în timp util să îşi găsească pe altcineva ) de ce nu îşi cheamă prietenul by the way
7.SAU simplu. NU merg cu niciuna.
8.Nu pot să judec această situaţie mai ales că nu cunosc în ce relaţie eşti cu cele două fete
9. Distracţie plăcută indiferent de alegere! ^^

| RaspunsuriBune explică (pentru Memecy):

Până la urmă, n-am mai mers cu niciuna din cele două. N-am rămas totuşi fără parteneră, a fost ok. Mulţumesc pentru sfaturi!

| zSchizophrenic a răspuns:

Ok,deci...eu zic sa mergi cu prima.In primul rand ca i-ai promis si ar trebui sa dovedesti ca esti baiat adevarat.In al doilea rand, gandeste-te ca a doua are si prieten si e posibil sa complici lucrurile.E posibil sa te foloseasca, adica...de ce nu l-a chemat pe prietenul ei? Gandeste-te de doua inainte sa faci o greseala.Pana la urma, fa ce-ti spune inima.Bafta! :*

| AlleSss a răspuns:

Bună! Nu mergi cu niciuna sau mergi cu prima. O placi, are iubit, nu ştiu, dar primei fete i-ai promis prima, deci a doua promisiune e ca şi anulată.

| SkyPilot a răspuns:

Oricum o intorci nu e bine pentru ca le-ai acceptat pe amandoua. Mergi cu cea care iti place, macar sa te simti bine. Celeilalte ii spui ca ai o obligatie fata de fata cu care mergi si anulezi intalnirea. Iti ceri un million de scuze, asta este, fata de una din ele tot trebuie sa o faci.

Răspuns utilizator avertizat
| Ciumpi35 a răspuns:

Prima care te-a intrebat e posibil sa te placa, ca de aia te-a invitat. Iar a doua probabil nu are cu cine sa mearga si te-a gasit pe tine. Daca mergi cu prima e posibil sa va apropiati, iar daca mergi cu a doua iti vei face sperante false apoi vei ramane cu buza umflata

| RaspunsuriBune explică:

Sunt în relaţii bune cu amândouă.
RandyVyper7, o cunosc de ceva timp şi nu ne potrivim la mai niciun capitol.
Memecy şi zSchizophrenic, iubitul ei este la liceu, eu cu ea a 8-a, de asta nu merge cu el.

Oricum din câte observ majoritatea aţi spus să merg cu prima. probabil asta voi face big grin

| RaspunsuriBune explică:

Apropo, partea tare e că a doua fată este colega mea de bancă deci în aceeaşi clasă, iar prima este în clasa de vizavi. şi eu 'merg cu amândouă' de 3-4 luni. mă mir că n-au aflat până acum lol laughing

| crissTTTinnna a răspuns:

Eu as zice sa te duci cu prima fata ca i-ai promis ei prima oara cealalta daca are iubit oricum nu o vei putea cuceri si vei putea sa o ranesti atit de tare pe prima ca sai zdruncini increderea in ia oricum Succes in a alegehappyhappy