| AdytzTheWolf a întrebat:

uitati nu stiu daca am facut o alegere buna sau nu, am fost la concert cu fata de care imi place si prieteni si prietenele ei, nu am fost bagat in seama decat foarte rar de catre ea desi ne cunoastem si ne placem foarte mult unul pe celalalt, nu m-a bagat deloc in seama am incercat sa intru in vorba cu ea dar nu prea o vorbit cu mine, dupa un timp un coleg de al ei de clasa pleaca, dupa 2-3 secunde intreaba unde-i marius, am stat ce am stat am vazut ca nu sunt bagat in seama si fara sa stie nimeni am plecat pur si simplu, dupa 40 de min am sunat un prieten si l-am intrebat daca ea si-o dat seama ca am plecat, o zis ca nu, dupa 2 ore am aflat ca si-o dat seama (deci dupa 2 ore de cand am plecat ea si-o dat seama ca nu sunt)si acum eu sunt de vina ca dc am lasat-o singura si ca nu am bagat-o in seama, ce credeti ca ar trebui sa fac ca eu unul chiar cred ca imi pierd timpul degeaba cu ea, cu toate ca mi-a zis ca ma place nu ma lasa sa o iau in brate sa o tin de mana, incep sa cred ca nu mai are nici un rost, ma puteti ajuta va rog chiar am nevoie de un sfat

Răspuns Câştigător
| 1920210898989 a răspuns:

Se numeste stereotipul femeii (sau mai degraba al fetei) care nu stie ce vrea: nu vorbeste cu tine cand incerci dar tot tu nu o bagi in seama, o intrebi daca vrea sa fie cu tine dar vesnic nu stie, incerci sa te lasi pagubas dar apoi iti spune ca te dai batut prea usor, niciodata nu e vina ei cand va certati ci a ta... parerea mea: daca nu iti da semne clare ca te place, daca de fiecare data cand vorbiti tu incepi conversatia si nu in ultimul rand si poate cel mai important: daca ea te considera AMIC... atunci lasa-te fratele meu, in creierul femeii exista 2 camere. una in care se afla potentialii parteneri si intr-una in care se afla amicii de sex masculin, odata intrat in oricare din astea nu mai iesi de acolo. succes

4 răspunsuri:
| kytsi a răspuns:

Uite un sfat las-o balta cu ea nu ai pasa daca nu te baga in seama fa si u la fel cu ia incearca si las-o ati pierzi timpul degeaba crede-mawinking

| Marshal a răspuns:

Stii e ok cu sentimentele dar daca nu gandesti ce faci s-ar putea sa iesi rau. Eu cred ca isi bate joc de tine si mai bine iti vezi de treaba ta. Mai sunt fete pe lumewinking

| rox_7318 a răspuns:

Din cate spui tu am impresia ca ei ii e rusine sa fie vazuta cu tine.eu as zice sa vobesti cu ea, pentru ca nu mi se pare normal ca intr-o relatie baiatul sa nu aiba voie sa o ia in brate pe fata...presupun ca nici nu te lasa sa o saurti.

| anais18anais a răspuns:

Cred ca tine foarte mult cont de ce spun prietenii ei referitor la viata si relatiile ei, iar in acest caz cred ca ei nu prea sunt de acord cu tine. Daca tu crezi ca sentimentele tale sunt suficient de puternice pentru ea si ea merita atunci cred ca o sa trebuiasca sa te inarmezi cu mult calm o perioada de timp pana cand si prietenii ei or sa te cunoasca mai bine si or sa te accepte. Asta doar daca tu crezi ca ea merita...