| NicolaVlad a întrebat:

va rog ajutati-ma si pe mine cu o parere personala si scuze daca intrebarea este prea lunga. Sunt un baiat indecis de clasa a 11-a care tot isi bate capul cu ce ar vrea sa faca in viata. Prima mea alegere ar fi ingineria, eu fiind un profil de mate-info, deoarece imi place matematica. Fizica ar fi singura mea problema, de cand am intrat la liceu nu pot sa zic ca ma descurc prea bine, desi ma intriga si mi-ar placea sa progresez la aceasta materie. Intrebarea mea ar fi, mai am timp sa ma salvez si sa fac niste ore in particular de fizica pana ajung la facultate, in scopul de a reusi sa ajung la un nivel decent pentru a studia ingineria?

Răspuns Câştigător
| 1ianuarie1februarie a răspuns:

Dacă ai voinţa şi ambiţia necesară, făcând ore suplimentare la fizică, cu siguranţă vei progresa şi vei ïnţelege această materie! Dar totul depinde de tine, trebuie să ai ambiţie, cum am mai spus. Sper să te fi ajutat! Te pup.