| Miki32 a întrebat:

Am o "mica" dilema. Eu sunt clasa a 8-a si ma apropii de examene. Ma pregatesc cat de bine pot. Dar problema mea este ca nu stiu la ce profil sa ma duc. Aleg intre economie si mate-info. Problema mea este ca nu ma pricep prea bine nici la fizica si nici la chimie. La matematica ma descurc cat de cat bine. Intrebarile mele sunt :

1. Ce fel de fizica se face la mate-info? (ex. optica)
2. Ma sfatuiti sa ma duc la economie? ( pentru ca matematica este de nivel M2 si pentru ca fizica e mai putina)

FUNDA! happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La economie faci fizica chimie si biologie pana in clasa a 10 a dar nivelul lor e acelasi. nici muzica si desen nu faci da oricum e mai interesant la economie. plus ca pe diploma de absolvire da bine terminarea profilului economic fata de mate info care e pur teoretic. acum ramane la latitudinea ta sa decizi.

| gogonica a răspuns:

Eu sunt la economie mai am un anhappy faci fizica, chimie, biologie pana in clasa a 10a din clasa a 11a o sa ai multe specialitati happy dar e interesanta mai ales in clasa a 9a cand incepi sa inveti despre produse...ce contin pentru ce sunt bune etchappy interesant eu iti recomand economiawinking pupici succeshappy

| littleman a răspuns:

Parerea mea este sa te duci la economie pentru ca la mate info este greu.si eu am aceeasi problema