| curious01 a întrebat:

va rog mult sa ma ajutati, va rog mult spuneti-mi ce as putea sa o intreb pe o fata cand iesim in oras cu prietenii si ce sa o mai intreb ca sa avem capat de vorba? si ce sa-i scriu prin mesaje ( ma refer la site-uri de socializare) ce sa o intreb prin mesaj asa ca sa am capat de vorba, ceva dragut si amabil prin care sa mai vorbim, dati-mi va rog niste idei, cele mai bune primesc FUNDA! multumesc...

1 răspuns:
| mona2012ro a răspuns:

Aminteste-ti daca ti-a zis vreodata ce isi doreste sa faca si porneste de la asta. Intreab-o "cum mai merge cu?" sau "ai reusit sa?" - ceva legat de EA. Pune intrebari deschise (la care nu raspunzi doar cu da/nu), pentru ca raspunsul sa fie mai lung si sa genereze noi subiecte de discutie.