| Anonima10067 a întrebat:

Va rooog ajutați-mă!
Povestea suna cam așa: am un prieten care ma place (am aflat de la o prietena dinte-o provocat). Eu îl plac și o știe de la alta prietena și vrea sa fim împreuna, dar nu știe cu sa o spună. El nu mai are tata și sta in casa cu trei fete.
Ce credeti ca ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| munteanuionvictor a răspuns:

Să vorbești cu el, sau să-i trimiți mesaj.

| JustTheRandomGuy a răspuns:

Sa vorbesti cu el si sa clarifici lucrurile, daca va placeti reciproc atunci lucrurile sunt ca si aranjate, eu ti-as sugera sa ii spui tu prima ca il placi fiindca daca l-ai intreba daca te place ar putea raspunde ca nu doar fiindca i-ar fi teama sa nu-l refuzi crezand ca prietena ta minte.